5  תרגילים מומלצים לטיפול בחרדה

נגיף הקורונה אשר נכנס לחיינו בינואר הוביל לא מעט מאיתנו לתחושה של חרדה קיומית, בשל חוסר הוודאות והריחוק. בכדי לעבור את התקופה ולצאת ממנה מחוזקים, להלן חמישה תרגילים ממומלצים לצורך הפחתה ברמת החרדה ויצירת חיים מאוזנים – גם בעת משבר.

סובלים מחרדה? אתם ממש לא לבד

המציאות החדשה אשר נכפתה עלינו בשל נגיף הקורונה הובילה לא מעט אנשים לתחושה של חרדה קיומית, וזאת בשל הריחוק החברתי, הפחד הבריאותי וכמובן נושא האבטלה הגואה. למעשה, רבים מאיתנו אשר חיים בתחושה של אי וודאות מתקשים להירדם, סובלים ממחשבות טורדניות ולעיתים גם מתקשים לתפקד – מאפיינים מובהקים של חרדה. חשוב לזכור כי חרדה היא מצב שבו ניתן לטפל, ועדיף כמה שיותר מהר. ככל שהחרדה איננה מטופלת, אתם או בני משפחתכם עלולים להחמיר את מצבכם וכתוצאה מכך לשבש את שגרת החיים ואת החזרה לשגרה. טיפול בחרדות על ידי מטפל מהווה דרך מצוינת לעזור לעצמכם, ולקבל כלים בכדי להתגבר על החרדה.

כיצד ניתן לטפל בחרדה?

כאמור, נושא החרדה עלה לכותרות בתקופה האחרונה בשל נגיף הקורונה. עם זאת, בעשור האחרון ניתן לראות כיצד הנושא של החרדה הופך למשמעותי יותר ויותר, כאשר גם מפורסמים מספרים בגילוי לב על החרדה שלהם. ישנם לא מעט דרכים בכדי לשלוט בחרדה ולהרגיע אותה, ולשם כך ליקטנו בעבורכם חמש טכניקות מצוינות לצורך הפחתה ברמות החרדה, אצלכם בבית:

מדיטציה

באמצעות תרגול מדיטציה ניתן להרגיע את הנפש ולהפסיק את המחשבות הטורדניות אשר נלוות לחרדה. ברחבי הרשת ניתן להאזין בחינם למטפלים מוסמכים אשר מעבירים הרצאות מוקלטות של מדיטיציה, כמו גם אפליקציות ייעודיות. מחקרים מצאו כי מדיטציה יכולה לתרום באופן משמעותי להפחתה ברמות החרדה וליצירת חיים מאוזנים יותר, ולכן מומלץ להתחיל ולתרגל למספר דקות בכל יום.

5  תרגילים מומלצים- לטיפול בחרדה

יוגה

תרגול יוגה נחשב לאחד הדרכים הטובות ביותר ליצירת איזון וריכוז. באמצעות תרגול יוגה אשר מבוסס על נשימות תוכלו לחוש רגועים, ולווסת את המחשבה לכיוונים טובים יותר. מתרגלי יוגה רבים מדווחים על תחושה של שחרור ואושר לאחר התרגול, ולכן תרגול יוגה בתקופה הזו ובכלל יכול לתרום באופן משמעותי לאיכות חיים.

תרגילי נשימה

במידה ואתם סובלים מהתקפי חרדה, ניתן לתרגל תרגילי נשימה אותם יש לבצע למשך מספר דקות, עד אשר ההתקף יעבור. תרגילי הנשימה יעזרו לכם להתרכז במהות וכאן ועכשיו, בכדי לעצור את ההתקף ולנשום כמו שצריך.

NLP

לימודי NLP מאפשרים לכם לעצור את דפוסי החשיבה המעכבים, וליצור דפוסי חשיבה חיובים ומקדמים. ביוטיוב ניתן לצפות במטפלים מוסמכים אשר מעבירים שיעורים בנושא, או ליצור קשר עם מטפל מוסמך לצורך טיפול אחד על אחד.

טיפול באמצעות ZOOM

בפלטפורמה של ZOOM ניתן לקיים פגישות אישיות עם מטפלים מקצועיים, לצורך הפחתה ברמות החרדה.

נגישות
גלילה לראש העמוד