10 פריטים שאתם צריכים לקנות כדי לשמור על איכות הסביבה

איכות הסביבה היא אחת הבעיות החשובות ביותר של העולם המודרני. זיהום אוויר, מים וקרקע, שינוי האקלים והתמעטות המשאבים הטבעיים הם רק חלק מהאתגרים העומדים בפנינו. כל אחד מאיתנו יכול לעשות את חלקו כדי לשמור על הסביבה. דרך אחת לעשות זאת היא לבחור את המוצרים שאנחנו קונים בצורה מודעת. רכישת מוצרים ידידותיים לסביבה יכולה לעזור להפחית את ההשפעה שלנו על כדור הארץ. במאמר זה, נציג 10 פריטים שצריך לקנות כדי לשמור על איכות הסביבה. המוצרים הללו עשויים מחומרים מתכלים או ממוחזרים, הם יעילים יותר בצריכת אנרגיה או מים, או שהם פשוט פשוטים יותר לשימוש מבלי להתפשר על האיכות.

1. בקבוק מים רב פעמי

בקבוקי פלסטיק חד פעמיים מהווים איום עצום על בעלי החיים הימיים והם אחד מסוגי הפסולת הנפוצים ביותר. על ידי שימוש בבקבוק מים רב פעמי כמו בקבוק contigo, אתם יכולים להפחית באופן משמעותי את פסולת הפלסטיק. חפשו בקבוקים העשויים מחומרים בני קיימא כמו נירוסטה, זכוכית או פלסטיק בטוח וניתן למחזור.

2. שקיות קניות ידידותיות לסביבה

שקיות ניילון אינן מתכלות ויכולות לקחת מאות שנים להתפרק. מעבר לשקיות קניות רב פעמיות הוא דרך פשוטה להפחית את הבזבוז וזיהום הסביבה שלכם. שקיות בד או קנבס הן עמידות, רחיצות, וניתן להשתמש בהן למגוון צרכי קניות.

3. פח קומפוסט

קומפוסט הוא דרך מצוינת להפחית את פסולת המטבח ולתרום ליצירת אדמה עשירה בחומרים מזינים. פח קומפוסט קטן למטבח יכול לעזור לכם להתחיל את התרגול הזה. על ידי שימוש בקומפוסט, אתם מפחיתים את כמות הפסולת שהולכת להטמנה ועוזרים להזין את כדור הארץ.

 

 

4. מטענים סולאריים

מטענים סולאריים משתמשים באנרגיה מתחדשת מהשמש כדי להפעיל את המכשירים האלקטרוניים שלכם. מטענים אלה הופכים ליעילים וניידים יותר, מה שהופך אותם לדרך מצוינת להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלכם ולשמור שהמכשירים שלכם יפעלו מתי שתצטרכו.

5. נורות לד

נורות לד צורכות עד 80% פחות אנרגיה מנורות ליבון מסורתיות ומחזיקות מעמד הרבה יותר זמן. על ידי החלפת תאורת הבית בנורות לד, תוכלו להפחית את צריכת האנרגיה ולחסוך בחשבון החשמל שלכם.

6. ראשי מקלחת בעלי זרימה נמוכה

חיסכון במים חיוני להגנה על הסביבה שלנו. ראשי מקלחת בעלי זרימה נמוכה מפחיתים את השימוש במים מבלי להקריב את לחץ המים. על ידי התקנת ראשי מקלחת אלה בביתכם, אתם יכולים לחסוך גלונים של מים בכל יום.

7. מוצרי ניקוי מתכלים

מוצרי ניקוי רבים מכילים כימיקלים מזיקים שעלולים לזהם נתיבי מים. חומרי ניקוי מתכלים מתפרקים באופן טבעי ומזיקים פחות לסביבה. חפשו מוצרים עם מרכיבים טבעיים ואריזות ידידותיות לסביבה.

8. קשיות רב פעמיות

קשיות העשויות מחומרים כמו פלסטיק הן מזהם ידוע לשמצה, לעיתים קרובות הם מסיימים את דרכם באוקיינוסים ופוגעים בחיות בר. כדי לשנות זאת, ניתן להשתמש בקשיות רב-פעמיות העשויות מחומרים כמו נירוסטה, במבוק או סיליקון שוב ושוב, ובכך לסייע בהפחתת פסולת זו.

9. תרמוסטט ניתן לתכנות

תרמוסטט ניתן לתכנות יכול לסייע בהפחתת השימוש באנרגיה על ידי התאמת הטמפרטורה בבית כאשר אינכם שם או ישנים. זה לא רק עוזר לסביבה על ידי הפחתת צריכת האנרגיה, אלא יכול גם להפחית את חשבונות החשמל שלכם.

10. ביגוד סיבים צמחי או ממוחזר

תעשיית האופנה היא תורמת מרכזית לזיהום ופסולת. בחירת בגדים העשויים מסיבים צמחיים או ממוחזרים יכולה להפחית את ההשפעה הסביבתית של ארון הבגדים שלכם. חפשו מותגים בני קיימא שנותנים עדיפות לחומרים ידידותיים לסביבה ושיטות ייצור אתיות.

לסיכום

על ידי שילוב 10 פריטים פשוטים אלה בחיי היומיום שלכם, אתם יכולים לעשות השפעה משמעותית בשמירה על הסביבה. כל מוצר עוזר להפחית פסולת, לשמר משאבים טבעיים או למזער זיהום, מה שמוביל לעולם בריא יותר עבור כולם. זכרו, כל פעולה קטנה חשובה כשמדובר בשמירה על הסביבה!

נגישות
גלילה לראש העמוד