10 אביזרי חובה לכלבים ובעליהם

חלק בלתי נפרד מהטיפול (והפינוק) של הכלב שלנו כולל גם אביזרים אותם ניתן לרכוש אונליין. מתלבטים לגבי אביזרים בעבור הכלב אבל גם בעבורכם? ובדיוק לשם כך בחרנו להציג את עשרת האביזרים שהם בגדר חובה. מוכנים? בואו נתחיל!

אביזרים לכלב: הרשימה שכל בעל כלב צריך להכיר

זה לא סוד שהחבר הכי טוב של האדם הוא הכלב, אולם בכדי שתוכלו לטפל בו באופן הטוב ביותר נדרש לבצע רכישה של אביזרים שבאמצעותם ניתן יהיה לצאת עם הכלב לטיול, לפנק אותו או למטרות של חינוך ותעסוקה. מאחר וכיום ניתן לבצע את הרכישה הן דרך החנויות הפיזיות והן דרך חנויות אונליין, ריכזנו בעבורכם את 10 האביזרים שהם בגדר חובה בעבור החברים הכי טובים שלכם.

צעצועים

חשוב לדעת כי יש צורך בצעצועים לכלבים מאחר והם גם מעסיקים את הכלבים וגם מהווים דרך מצוינת להאכלת כלבים באופן איטי. שימו לב כי רכישה של צעצועים צריכה להתבצע בהתאם לגודל הכלב, ורק לאחר שבדקתם המלצות ברשת. לצערנו, אנו עדים ללא מעט מקרים שבהם צעצועים התפרקו כתוצאה מכלבים מטיבי לסת (כלומר כאלו שיכולים לפרק את הצעצוע בתוך שניות) ועל כן רצוי לפני שאתם מבצעים רכישה של צעצועים לבחון המלצות כמו גם לבצע השוואת מחירים, בייחוד במוצרים אהודים כמו קונג, משטח ליקוק ובובות.

מארז שקיות לאיסוף הצרכים

שקית לאיסוף צרכים היא פריט חובה בעבור כל בעל כלב, וזאת בשל העובדה כי משתמשים בשקית באופן יום יומי. למרות שבעיר תל אביב ניתן למצוא עמדות שעומדות לרשות בעלי הכלבים עם שקיות, ברוב הרשויות בישראל אין מתקנים כאלו ועל כן במקום לחפש בבית אחר שקית גדולה ניתן לרכוש מארז שקיות לאיסוף הצרכים אותו ניתן להזמין במגוון צבעים, ולהצמיד לרצועה של הכלב באופן קל ופשוט. מדובר במארז המכיל בין 50-100 שקיות קטנות אותן ניתן לשלוף במהירות ובעת הצורך.

 10 אביזרי חובה לכלבים ובעליהם

מיטה

המיטה של הכלב שלכם היא המקום החשוב ביותר בעבורו. כלבים ישנים בין 12-18 שעות ביממה, ועל כן נדרש לבצע רכישה של מיטה איכותית ואם אפשר גם אורטופדית המותאמת למידה של הכלב. מומלץ לבצע רכישה של מיטה עם כיסוי נשלף אותו ניתן לכבס וכן להחליף את המיטה הקיימת אחת לחצי שנה, בשל בלאי טבעי.

רצועה

בכדי שתוכלו לצאת עם הכלב שלכם לטיול היומי חשוב לבצע רכישה של רצועה איכותית דרך חברה המתמחה בתחום. שימו לב כי היום ניתן להזמין רצועה בהתאמה אישית עם מגוון רחב של אפשרויות: רצועת מותן, רצועת כתף, רצועה רגילה, רצועת ריצה כמו גם רצועה האפשרת לטייל עם שני כלבים או יותר במקביל.

קולר

קולר לכלב משמש הן בעבור זיהוי הכלב (רצוי להוסיף לקולר תג שם עם מספר הטלפון שלכם) אך גם למטרות אילוף והליכה תוך כדי תנועה. ניתן לרכוש שני סוגים של קולרים: קולר צוואר או רתמה. עדיף להתנסות בשני הסוגים ולבחור בקולר בטוח לכלב, בהתאם לגזע ולגיל שלו.

 קערת אוכל ומים

בכדי לספק את האוכל לכלב בצורה נגישה נדרש לבצע רכישה של קערת אוכל ומים. במידה והכלב אוכל בצורה אגרסיבית ומהירה, מומלץ לבצע רכישה של קערת אוכל איטית עשויה סילקון אותה ניתן לנקות גם בקלות. בהקשר למים, בחנויות מתמחות ניתן לרכוש מזרקת מים לכלב שמאפשרת לספק לו מים נקיים באופן קבוע.

פדים

במידה שאימצתם גור, תהליך האילוף שלו לצרכים צריך להתבצע באמצעות פדים אותם מניחים בתוך כלוב אילוף (פריט נוסף וחשוב ברשימה שלכם) וזאת מתוך מטרה לאפשר לגור להתפנות ומיד לאחר מכן לפנות את הצרכים והשתן באופן היגייני.

שמפו

כלבים זקוקים לשמפו מיוחד המותאם לעור רגיש אך גם לצורך טיפוח הפרווה. רצוי לקלח את הכלב אחת לחודש ולהקפיד על ניקוי השמפו באופן יסודי, כמו גם להשתמש לאחר המקלחת באמפולות נגד פרעושים וקרציות.

חטיפים

בכדי לחזק את הקשר בינכם לבין הכלב בזמן תהליך האילוף מומלץ לבצע רכישה של חטיפים קטנים אותם תוכלו להעניק לכלב בזמן שהוא עושה צרכים או מקשיב לפקודות. עדיף לבחור בחטיפים טבעיים וללא חומרים משמרים, בייחוד אם הכלב שלכם סובל מאלרגיות.

כלוב אילוף

מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך האילוף של גורים כמו גם כלבים בוגרים.

נגישות
גלילה לראש העמוד