10 דברים שנהגים חדשים חייבים לדעת לפני שעולים על ההגה

אם זה עתה הוצאת רישיון נהיגה, אנחנו מאחלים לכם מזל טוב ושתיסעו בדרכים טובות. לפני שאתם עולים על ההגה, יש לא מעט דברים שאתם חייבים לדעת. קבלו 10 דברים שנהגים חדשים חייבים לדעת לפני שעולים על ההגה.

אסור לעבור את המהירות המותרת

נהיגה במהירות מופרזת היא אחד מהגורמים היותר מרכזיים לתאונות דרכים קשות. מעבר לעובדה שאתם מסכנים את עצמכם, אתם מסכנים גם את הולכי הרגל והנהגים האחרים. לכן, נהג חדש חייב להכיר את הנושא מראש ולהקפיד על נסיעה במהירות המותרת.

אסור לנהוג כשעייפים

כשאנחנו עייפים המוח שלנו פועל בצורה איטית וכך גם זמן התגובה שלנו מתארך. במצב כזה, אתם עלולים להגיב פחות מהר ולעשות תאונה. לכן, לפני שאתם עולים על ההגה וודאו שאתם לא עייפים ואם מדובר בנסיעה ארוכה, דאגו לעצירות התרעננות.

אסור לנהוג כשרעבים

זה די ידוע שכשאנחנו רעבים אנחנו יותר עצבניים ובמצב כזה אנחנו כמובן עלולים להיות פחות סבלניים. זה עלול לגרום לנו לעשות טעויות על הכביש, לקחת החלטות פזיזות ולסכן את עצמנו בתאונה. לכן, לפני שאתם עולים על הכביש השתדלו לאכול ארוחה קלה על מנת שתהיו רגועים במהלך הנסיעה.

 

 

אסור לנהוג כשחולים

כשאנחנו חולים אנחנו חלשים יותר ובמצב כזה אנחנו גם עלולים להגיב לכל מה שקורה על הכביש בתורה איטית ולחשוף את עצמנו לסכנות על הכביש. לכן, במידה ויש לכם חום או שאתם מרגישים תשושים או מקוררים, אנחנו ממליצים לכם לדחות את הנסיעה.

אסור לנהוג בהשפעת אלכוהול

אלכוהול הוא האויב הכי גדול שלנו במהלך הנהיגה, הוא גורם לנו לקחת החלטות לא שקולות ובמצבים קיצוניים לא לשלוט על הסיטואציה בכלל. מעבר לעובדה שאתם עלולים לקבל שלילה אם תנהגו בהשפעת אלכוהול, בראש ובראשונה אתם צריכים להימנע מכך כדי להגיע הביתה בשלום.

אסור לנהוג בהשפעת סמים

סמים, ממש כמו אלכוהול, עלולים לגרום לנו לקחת החלטות לא נכונות על הכביש ולאבד את השליטה על הסיטואציה. מעבר לעובדה שאתם מסכנים את עצמכם, אתם מסכנים גם את הנהגים האחרים על הכביש.

כדאי להאזין למוזיקה רגועה

מחקרים שנעשו בנושא מראים כי האזנה למוזיקה רועשת גורמת לנו לקחת החלטות לא נכונות על הכביש, לנסוע במהירות מופרזת ולעבור על החוק. לכן, אנחנו ממליצים להאזין למוזיקה רגועה כמה שיותר ולא בווליום גבוה מידי, על מנת שתוכלו להיות קשובים למה שמתרחש בדרך.

אסור להתעסק עם הטלפון

אז זה שאסור לאחוז בטלפון הנייד ולדבר במהלך הנסיעה, עליכם לדעת שגם אסור להתעסק איתו כלל וכלל במהלך הנהיגה. מה זה אומר? שאם השוטר יראה שאתם "רק" מכוונים את הווייז, הוא יעצור אתכם ויבקש את רישיון הנהיגה שלכם.

שימו לב לתנאי הדרך

במיוחד לאור העובדה שאתם נהגים חדשים והמיומנות שלכם היא לא כזו גבוהה עדיין, אנחנו ממליצים לכם לשים לב לתנאי הדרך ולא להיכנס למקומות שאולי לא תוכלו לצאת מהם, כמו למשל כבישי עפר בחורף, דרך משובשת, דרך חשוכה ועוד.

וודאו מה מזג האוויר

נהיגה בתנאי מזג אוויר לא אופטימליים היא נהיגה מסוכנת יותר. לכן, במידה ואתם יודעים שתנאי מזג האוויר הולכים להיות קשים וסוערים, אם יש ערפל או אובך כבד, אנחנו ממליצים לכם לדחות את הנסיעה או לפחות לנקוט במשנה זהירות.

לסיכום, אם אתם נהגים חדשים יש המון דברים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם עולים על ההגה. יישמו את הטיפים שלנו ואנחנו בטוחים שתחזרו הביתה בשלום.

נגישות
גלילה לראש העמוד