10 יעדים מושלמים לטיול לפני הצבא

המאמר הזה נכתב לכל אותם תיכוניסטים אשר מתקרבים למועד הצו הראשון. השירות הצבאי בישראל הוא בעל משמעויות מיוחדות לכל אזרח ואזרחית המסיימים אותו. השירות מעצב את החיילים מבחינה אישיותית, חברתית, מקצועית ואפילו גופנית ומנטלית. לכן, חשוב מאד שהשירות יתאים למתגייסים מבחינת היכולות, השאיפות והציפיות. בכדי להגיע לשירות מתאים, יש לעבור כמה שלבים שונים של מיונים, בהתאם ליחידה המבוקשת. לעיתים יהיה זה גיבוש (טיס, חובלים או סיירות למשל) ולעיתים מבחנים שונים. בכל מקרה, אחד השלבים החשובים ביותר הוא הצו הראשון. הוא מגיע לפני השירות הצבאי כמובן, בתקופה שמאד מתאימה גם לחוויות מעצימות כגון טיול משמעותי. המשיכו לקרוא כדי להבין איך טיול כזה יכול להיות לא רק מהנה אלא גם תורם להצלחה שלכם בגיוס.

תקופה מכרעת בחיים

הצו הראשון הוא למעשה המפגש הראשון עם הצבא זהו המקום בו אתם תחוו ממקור ראשון את ההתנהלות הצבאית. לא משנה כמה תקראו ותשמעו על זה, החוויה הזו תמיד תהיה עוצמתית וחדשה. מבחינת המערכת הצבאית, הצו הראשון מהווה את תחילת המיונים וההיכרות איתכם. משום כך, חשוב להגיע עם הרבה בטחון וגם חוסן פנימי. אחת ההכנות הכי טובות יכולה להיות טיול בחו"ל. הוא יכול לגבש את האופי שלכם, להציב בפניכם אתגרים ולתת לכם תחושת סיפוק. אלו היעדים המומלצים לטיול שכזה:

פולין

טיול עצמאי בפולין יכול לחזק את תחושת השייכות שלכם לעם היהודי ולמדינת ישראל. זהו יעד מומלץ גם למי שהיה כבר במדינה. תוכלו לסייר באופן עצמאי במחנות ההשמדה, ללמוד מקרוב על ההיסטוריה וגם להתמודד עם חוויות אמוציונליות לא קלות שיחשלו אתכם להמשך.

סין

טיול עצמאי בסין יחשוף אתכם לאתגרים שונים כולל אתגר שפה ואוכל. לאחר טיול לא ארוך בסין, תדעו להעריך דברים יום יומיים וגם תהיו מוכנים להתמודד עם אתגרי תקשורת שונים עם אנשים אחרים.

יוון

טיול עתיקות ביוון יפתח לכם צוהר על התרבות של העולם המערבי אשר הוציא מתוכו את הדמוקרטיות המודרניות שישראל היא אחת מהן. טיול שכזה, מתאים למי שרוצה להתקבל למקומות כמו גלי צה"ל, דובר צה"ל או עיתונים צבאיים שונים.

איחוד האמירויות

טיול למדינה ערבית יהווה היכרות עם המנטליות של העולם הערבי אשר מקיף את מדינת ישראל מכל עבריה. זה טיול שיכול להועיל אפילו למי שמתגייס ליחידות מודיעין שונות (למשל יחידת 8200 המובחרת).

קנדה

טיול לקנדה יחשוף אתכם לטבע פראי, להתמודדות עם אתגרים גופניים שונים ובכללם גם מזג אוויר קר. זה יכין אתכם לתנאי מחיה קיצוניים אשר הם מנת חלקו של כל לוחם חי"ר.

לונדון

שהות של שבועיים שלושה בלונדון תעשיר את השפה ויכולת התקשורת שלכם באנגלית כמו גם תלמד אתכם על אינטראקציות רבות בין אנשים. החיים בעיר הגדולה יכולים להיות מאתגרים, החל בתקצוב הקניות בסופר ועד התמצאות בתחבורה הציבורית.

10 יעדים מושלמים לטיול לפני הצבא

גיאורגיה

טיול במדינה היפה הזו ילמד אתכם לא רק על התמודדות עם טבע פראי, אלא גם להעריך אנשים מתרבויות אחרות, לעיתים כאלו הנראות שונה מבחוץ.

איטליה

ארץ המגף היא מקום טוב ליהנות, לצבור אנרגיה וגם לחזור עם חוויות וחלומות גדולים.

הולנד

ניתן לטייל ברכיבה על אופניים ברחבי הולנד כאשר לנים בקמפינגים לאורך הדרך. זה ילמד אתכם מחנאות והתמודדות עם מאמצים פיזיים גדולים.

פינלנד

זו מדינה פחות מוכרת לטייל הישראלי אבל היא מאד מיוחדת ומתאימה לטיול של לפני צבא, בעיקר בלינה באוהלים בטבע. בפינלנד תוכלו לחוות אתגרים רבים של התמודדות עם טבע, עם תרבות זרה וגם עם אוכל לא מוכר.

לאן שתטיילו, תמיד תזכרו את המטרה שלכם כרגע והיא שירות צבאי מועיל ומספק.

נגישות
גלילה לראש העמוד