טיק טוק: האפליקציה שמשגעת את כולם

תיק תק השעון הדיגיטלי ממשיך לנוע קדימה ומביא לנו אפליקציות חדשות שכובשות את העולם, כאשר ממש בחודשים האחרונים הגיע תורה של אפליקציית "טיק טוק" לכבוש את אמריקה ויעדים נוספים. מכירים את המונח "תיק תק", אך לא את המונח "טיק טוק"? הגיע הזמן להשלים פערים, מדובר באפליקציית סרטונים קצרצרים שמחזיקה בנתון מרשים של 80 מיליון הורדות, וזאת רק בארה"ב, כך שמעניין לבחון האם יבוא יום שהיא ופייסבוק יתחרו על אותו דירוג.

טיק טוק

נעים להכיר

מהותה של אפליקציית טיק טוק הינה לשתף סרטונים קצרים שאינם ארוכים מדקה, כך שכיום האפליקציה מופיעה ישר לאחר ווטסאפ, פייסבוק ומסנג'ר פייסבוק, ואף לפני יוטיוב ולפני אינסטגרם! מהו סוד ההצלחה? מוזיקה כמובן! לפני כשנה אפליקציית סרטונים מאוד מצליחה שעונה לשם "מיוזיקלי" (קשורה לריקודים) מוזגה עם אפליקציית טיק טוק, כאשר בין היתר דמויות מפתח פרסמו את האפליקציה ואף דרבנו בני נוער לבצע דרכה מבחני אומץ.

התמכרות ישראלית

היכן אנחנו הישראלים נכנסים לכל הסיפור? ובכן לצד העובדה שארה"ב נשאבה עמוק לאפליקציה, הרי שגם ישראל אינה נשארה הרבה מאחור, וזאת כי למרות שהאפליקציה יחסית חדשה ופונה בעיקר לילדים ולבני נוער, היא יודעת להציע שלל יתרונות, כך שאם תשאלו את הילדים שלכם אודותיה, ייתכן שהם יראו לכם שהיא כבר מותקנת אצלם בנייד, כך שלכם רק נותר להשלים פערים, ואכן יש פערים, הן מבחינת מבוגרים והן מבחינת ילדים, וזאת כי בעוד שהילדים בטוחים שמדובר בעוד אפליקציה שמגיעה מארה"ב (בעוד שבפועל היא מגיעה מסין), הרי שהמבוגרים אינם יודעים ש50% מהנוער בארץ מכור לאפליקציה – לצילומים של סרטונים קצרצרים שכוללים ריקודים, תנועות, מוזיקה ואפילו "ליפ סינק" (סנכרון שפתיים ביחד עם השיר).

טיק טוק

על קצה המזלג

אז מה כ"כ טוב באפליקציה? כיצד היא הצליחה לעקוף באתרי הורדות מומלצים מבחינת פופולאריות את יוטיוב ואינסטגרם? ובכן היא מאפשרת ליצור ולשתף סרטוני וידיאו, סרטונים שמושתתים על צילום פשוט שיודע לקבל אפקטים ופילטרים. בנוסף, ניתן להוסיף לסרטון מוזיקת רקע, להמציא שלל ריקודים, לשתף דרך האפליקציה תמונות, לקבל התראות ועוד, כאשר המגמה הנוכחית היא שלא יאוחר היום שגם מבוגרים יתמכרו אליה.

מגמה חיובית

בעידן שבו ילדים ובני נוער רבים מבקשים להיות כוכבים – להישמע ולהיראות כמותם, הגיוני שהאפליקציה כה תשגשג. אנו חיים בעידן בו סדרות ראליטי (כגון "כוכב נולד") מציעות להפוך לכוכבי רשת במהירות שיא, כך שזה רק טבעי לרצות בכך גם. האם זה רע? כלל וכלל לא! אפליקציה מעין זו מאפשרת לילדים להתעסק עם מוזיקה, יצירתיות ותנועה, כך שבמקום להיות עסוקים בבהייה במסך, הם זזים, לומדים לערוך סרטים, לדבר אנגלית ובעיקר מאוד נהנים להביע את עצמם. מכאן שניתן לומר שהאפליקציה מסייעת להטמיע את המוזיקה בחיים של הילדים, וזהו יתרון משמעותי שאין להתעלם ממנו.

לא רק לבנות

אם תחילה חשבו שרק בנות יתמכרו לאפליקציה, הרי שהנתונים מוכיחים שגם בנים מוצאים בה עניין רב, ולו בזכות מגוון האתגרים שניתן להעלות ובזכות מערכת הליפ סינק שמאפשרת לשחק לא רק עם שירים, אלא גם עם מערכונים. שנסכם? מדובר בדבר הבא והוא כבר פה! עם זאת, יש לשים לב שהילדים לא מתמכרים, לא צמודים לאפליקציה יותר משעה ביום, ובנוסף אין צורך לדאוג, האפליקציה נטולת פרסומות, אך עדיין מוטב להיות ערניים – לוודא שהתכנים שמועלים ע"י אנשים אחרים אינם פסולים.

נגישות
גלילה לראש העמוד