תוספי התזונה הטובים ביותר לעור הפנים

עור הפנים שלנו מתחיל את קיומו כאשר הוא גמיש מתוח וחזק. בזמן הילדות והנערות, העור מגיב טוב לסביבה, הוא מתוח ונעים למגע וגם יכול להתאושש מהר מפציעות. החדשות הפחות טובות הן, שעם השנים ובעיקר לאחר גיל 30, מתחיל העור להיות פחות גמיש, יותר פגיע, כמו גם כזה שפגעי מזג האוויר, תחלואה וכתמים – מופיעים בו ופוגעים בגמישותו.

לשמור על העור

כדי להגן על עור הפנים, רצוי לאכול נכון ולהוסיף תוספי תזונה מתאימים אשר יגמישו את העור ויקנו לו את האלסטין והקולגן (חלבונים שנמצאים בגופם של יונקים המקנים גמישות) אשר דרושים ליצירת מראה עור גמיש.

אחד מתוספי התזונה שמכיל את הקולגן הנחוץ כל כך, הוא קולגן פלוס. תוסף תזונה המשפר את מראה העור, מחליק קמטים ומקנה מרקם גמיש יותר לעור. אבל מלבד קלוגן פלוס, אילו תוספי תזונה הם החשובים ביותר עבור שיפור מראה הפנים? הנה הרשימה:

ליקופן

ליקופן הוא חומר שנמצא בעגבניות והוא ממוצה על מנת לייצר פיגמנט מן הצומח. הפיגמנט שמיוצר מליקופן: יעיל מאד לשיפור מראה העור. ליקופן מופק ממיצוי עגבניות בשלות, בזמן שעצם היותו נוגד חמצון – הופכת אותו למרכיב מעולה שמאריך את החיים, משפר ומגמיש את העור, בזמן שהתוסף מקנה פיגמנט חי שמוסיף צבע לפנים.

ליקופן, נאגר בשכבות הדרמיס של העור, זמן שהוא נוגד חמצון ומונע חדירת קרני שמש מזיקות. ליקופן עגבניות מצוי מן הסתם בעגבנייה בשלה, והוא מעולה עבור מי שאינו צורך עגבניות בדרך כלל.

ליקופן

C ויטמין

ויטמין המצוי בפירות הדר ובעגבניות ומאפשר תוספת יעילה לגוף. הוויטמין נוגד חמצון: מה שעוזר למנוע כתמים כהים בעור, ומייצר קולגן שמגמיש את העור ושומר עליו צעיר. ויטמין זה מייצר רקמות חיבור שמותחות את העור, ומונע הזדקנות מוקדמת של הרקמות.

אומגה 3

אומגה 3 , הפך בעשורים האחרונים לתוסף תזונה מוכר המופק משמן דגים. תוסף זה, בשל היותו יעיל עבור כלל מערכות הגוף – נחשב מעולה נגד דלקות עור, והוא מרפא פסוראזיס וסבוריאה דרמטיטיס. באמצעות תוסף אומגה 3, אשר מצוי דרך כלל בדגים (אך נמכר בקפסולות), אפשר לשפר מאד את מראה העור ולמנוע דלקות.

אבץ

אחד מתוספי התזונה שמגנים לא רק על עור הגוף – אלא גם על השיער והציפורניים. אבץ הוא מינרל חיוני שמחזק את מערכת החיסון, מפרק מולקולות שאינן בריאות, ומווסת את השומן בעור. התוסף, מתאים בעיקר לנשים הרות ולצעירים שסובלים מאקנה. אבץ מצוי גם בגרעיני דלעת (אותם אפשר להוסיף לסלט) בעוד שהוא מעולה ליצירת הפרשת סבום בעור: הפרשה שומנית אשר נוצרת בעומק בלוטות החלב ובכך מבריקה את עור הפנים ומשפיעה לטובה על המראה.

את כלל תוספי התזונה אפשר לרכוש ברשתות הפארמים ודרך חנויות און ליין, תוך בחירה במוצר המתאים ביותר.

נגישות
גלילה לראש העמוד