10 טכנולוגיות לבית חכם שאתם חייבים להכיר

טכנולוגיות לבית חכם

כיום, בניה או שיפוץ של בית או דירה הם פרויקט המשלב גם הרבה טכנולוגיה, גאדג'טים ופטנטים. לא מדובר רק בפינוק או רק בחידושים שמטרתם נוחות, מדובר בהרבה מעבר לכך. נכון, נוחות היא אולי חלק מהעניין, אבל טכנולוגיות הבית החכם מציעות לנו יתרונות עצומים בתחומים כמו חיסכון באנרגיה, בטיחות של הבית מפני פריצות, בקרה טובה יותר על תנאי המחיה ואפילו שיפור ההרגשה הכללית שלנו בזכות אותם תנאי מחיה משופרים. ריכזנו לכם כאן במאמר עשר טכנולוגיות שיוכלו מאד לשפר את הבית או הדירה שלכם. שמרו את המאמר הזה לשיפוץ הבא או למעבר לבית חדש.

בית חכם – עולם של אפשרויות

בואו נעבור ישר לסקירת עשרת הטכנולוגיות לבית שאנו ממליצים:

תריסים חשמליים

מדובר בשדרוג שמציע הרבה נוחות אבל עוד דברים חשובים מעבר לכך. תריסים חשמליים יכולים לווסת את עוצמת האור ובכך להכניס אור בימים סגרירים או בשעות הערב ולהגן על הבית מהשמש הקופחת בשיא החום. זה מביא לחסכון בפעולת המזגן וסביבת חיים נעימה יותר המשלבת אור טבעי.  תריסים חשמליים של חברת somfy יעניקו לכם את הביטחון בהפעלה ללא תקלות במשך שנים רבות קדימה.

מערכת שמע חכמה

זו מערכת שיכולה להשמיע מוזיקה גם כאשר אתם עוברים מחדר לחדר. יש לה היכולת להתאים את המוזיקה או הרדיו להעדפות הספציפיות של האדם או האנשים בחדר.

תאורה חכמה

יש לתאורה חשיבות רבה על התפקוד שלנו. בשעות היום, הגוף יתפקד טוב יותר וירגיש עירני בתאורה בהירה ועוצמתית. כאשר יורד הערב יש יתרון לא רק לעמעום של האור, אלא גם לצבע אור חם יותר. מעבר לעניין האסתטי, יש בכך חשיבות להכנה של הגוף ללילה ולשינה מלאה ובריאה יותר.

תאורת רצפה

זוהי תאורה אשר יכולה לסמן את החדרים והמסדרונות בבית ללא צורך להדליק אור. כך נוכל להתנהל בבית חשוך ללא להעיר את מי שישן בו וגם ללא להדליק אור מסנוור.

מנעול חכם

זהו מנעול שניתן לשלוט עליו באמצעים שונים כמו אפליקציה, קוד סודי או אפילו טביעות אצבע של דיירי הבית. מנעול כזה יספק רמה גבוהה יותר של הגנה כמו גם בקרה על מי שנכנס ויוצא, לדוגמא עובדים שונים בבית.

מערכת בקרת אקלים

זו מערכת אשר משלבת מספר אלמנטים: מזגן, חיישנים שונים ואפילו, כפי שציינו, את התריסים החשמליים, ובכך יוצרת בבית מעין מיקרו אקלים של טמפרטורה קבועה בכל החדרים.

מצלמות

בבית החכם שלנו רצוי לשלב מערכות אשר נשלטות באופן מרכזי ומצלמות ומנטרות את הנעשה בבית ומסביבו. ניתן לצפות במצלמות הללו באמצעות אפליקציה מהטלפון הנייד גם כאשר אנחנו רחוקים.

מערכת סולרית

זו מערכת שמייצרת חשמל מאנרגית השמש. למערכת כזאת יש פוטנציאל לא רק לחסוך הרבה כסף, אלא גם לתת מענה בזמן הפסקת חשמל.

חיישנים שונים

חשוב להצטייד בחיישנים אשר יזינו את המערכות השונות במידע על המתרחש בבית. בכלל זה: חיישני עשן, חיישני חום, חיישני רוח להתקנה מחוץ לבית וחיישני לחות.

אזעקה

את מערכות ההגנה של הבית נחבר לאזעקה חכמה. ניתן לכוון אותה כך שבעת ניסיון פריצה היא תשמיע סירנה חזקה, תתקשר למשטרה או מוקד ביטחון אחר או את שניהם גם יחד. הוכח כבר שאזעקה מתוחכמת יכולה להרתיע פורצים רק מהידיעה שהיא קיימת בבית.

 

בשביל לקבל עוד מידע על מערכות בית חכם ברמה הכי גבוהה, תוכלו לגשת לאתר חברת סומפי המתמחה במערכות הללו ונותנת שירותי התקנה כמו גם אחריות עליהן.

נגישות
גלילה לראש העמוד