המדריך לחידוש מצבות

חידוש מצבות היא פעולה הכרחית אותה יש לבצע אחת לתקופה, וזאת בשל נזקי מזג האוויר ובלאי טבעי. כיצד עושים את התהליך ומה חשוב לדעת? על כך ועוד – במדריך המקיף הבא.

חידוש מצבות: כל מה שרציתם לדעת אך חששתם לשאול

חידוש של מצבות יש לבצע באמצעות קבלני מצבות מומלצים, וזאת בכדי שתוכלו להיות רגועים כי כספכם מושקע בחוכמה. למעשה, חידוש מצבות היא פעולה אותה יש לבצע אחת לתקופה ובהתאם לסוג המצבה, וזאת בשל ההשפעה של נזקי מזג האוויר וכן בלאי טבעי של השיש או הגרניט. בשנים האחרונות ניתן לראות טרנד הולך וגובר של מצבות מעוצבות, כולל תמונות של הנפטר והקדשה אישית. לכן, ניתן לשדרג את המצבה הקיימת ולעדכן אותה בהתאם לרצון המשפחה. בכדי להתרשם מהמגוון העצום, ניתן להתרשם באמצעות דוגמאות למצבות מעוצבות, וזאת בכדי שתוכלו להגיע מוכנים לתהליך.

כמה עולה לחדש מצבה וכיצד התהליך מתבצע?

יש לקחת בחשבון כי העלות של חידוש מצבה משתנה בהתאם לסוג החידוש. במידה ותרצו להחליף את הלוח ולהוסיף כיתוב, העלות היא בין 800 ₪-4,500 ₪ ואף צפונה מכך, תלוי כאמור בסוג של השיפוץ והאם תרצו להוסיף אלמנטים נוספים, כמו תמונה מעוצבת של הנפטר אותה ניתן להציב באמצעות זכוכית מחוסנת. במידה ומדובר בניקוי ולאחר מכן ליטוש של הלוח, העלות היא בין 400 ₪-1,200 ₪. במידה ומדובר רק בניקוי, העלות היא נמוכה יותר ועלותה היא עד 500 ₪ לכל היותר. מאחר וחשוב מאוד לנקות את המצבה והלוח בחומרי ניקוי איכותיים  לפני תהליך החידוש והשיפוץ, הקפידו ליצור קשר עם חברה אשר מעניקה לכם את כל המעטפת של החידוש: ניקוי, ליטוש ותיקון. חשוב לציין כי הפעולה הזו מורכבת ועלולה לקחת זמן, אולם, בשנים האחרונות נכנסו לפעולה חברות מובילות אשר מציעות אפשרות של תכנון הליך החידוש באמצעות הדמיית מחשב, ובכך לחסוך לא מעט זמן. על מנת שתהליך יתבצע על הצד הטוב ביותר, אל תהססו לבקש המלצות דרך חברים ובני משפחה אשר עברו או התהליך או להיכנס לאתרי מדרג מקצועיים, כך שתוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים את הצעת המחיר הטובה ביותר בעבור פעולה של חידוש: בין אם מדובר בצביעה של אותיות, החלפה של הלוח או ליטוש המצבה.

המדריך- לחידוש מצבות

ליטוש וניקוי בתהליך השיפוץ והחידוש של מצבה

הסדקים כמו גם הכתמים הקשים אשר מופיעים על גבי המצבה מחייבים פעולה של ליטוש וניקוי, גם אם אתם רוצים לעשות שיפוץ מינימאלי. כדי לשמור על התוצאות של החידוש מומלץ להשתמש בשתי שכבות של ווקס, כך שהפעולה של החידוש תישמר לאורך זמן. לסיכום, בפעם הבאה שתגיעו לבקר את יקירכם תוכלו לספק לכם וגם לו מקום נעים, מזמין ונקי לצורך התייחדות במקום מטופח ומזמין.

נגישות
גלילה לראש העמוד