איך בוחרים מכשירי הקלטה?

כאשר מדברים על הקלטה, מדברים על הליך בו נקלט מידע מהסביבה באמצעות מכשור ייעודי לכך. כאמור, מכשור אלקטרוני שמרכיב בתוכו מיקרופון קטן ורמקול, מאפשר לעשות את זה קל ובעיקר נכון, אחרי הכול ,הרעיון הוא לאמת את הדברים על הצד הטוב ביותר. את אותו מידע ניתן לשחזר ולכן, אפשר לחזור ולשמוע אותו בסאונד המתאים בין אם זה קולות בודדים או כל סאונד משתנה. את ההקלטה מבצעים באמצעות מכשירי הקלטה שהם למעשה רשמקול הפועל על אנרגיה חשמלית המונעת על ידי סוללות או לחילופין, באמצעות חשמל. הקדמה והטכנולוגיה מעידים כי מכשירים אלו תפסו תאוצה בשנים האחרונות ונכון להיום, יותר ויותר אנשים משתמשים בהם ומשאירים את המכשירים הבעייתיים והמסורבלים הרבה מאחור. הנה לפניכם מכשירים קלים לנשיאה ובפרט, כאלה שאפשר להסתיר- אחרי הכול, זה הדבר החשוב ביותר.

מכשירי הקלטה מטעם המשטרה

מבין כל הגופים שמשתמשים באותם מכשירי הקלטה, ניתן להתאים קודם כל את הייעוד, לצורך העניין, אם מדברים על מכשירים המתאימים למשטרה, מדברים על שימוש שכיח ביותר שמטרתו לאמת דברים מתוך חקירה. כאמור, הבחירה כאן קריטית ביותר משום שהיא זו שתהווה תיעוד משטרתי לכל דבר ותשרת את הדברים כעדות אמינה בבית משפט. מכשיר ההקלטות במקרה הזה, מטרתו לקחת עדות, אבל בו זמנית לשמור אותה, כמו כן, חשוב לציין כי זו למעשה לא הקלטת סתר והנחקר רואה ונוכח במצב הנתון. כמו כן, המכשיר מתעד ראיות שבסופן, כפי שכבר צוין ניתן להפוך אותן קבילות כראייה בבית משפט.

בוחרים מכשירי הקלטה

 

אילו שימושים יש למכשירי הקלטה?

בגדול, מכשירי הקלטה שימושם העיקרי הוא לתעד ובתנאי כי התיעוד מתרחש על הצד החוקי- שאחרת לא משנה איזה ציוד תרכשו, מה זה שווה כשזה לא יכול להפוך קביל בבית משפט? כאמור, יש לא מעט אנשים שמשתמשים באותו מכשיר הקלטה והכול לטובת מגוון של ראיות ותיעוד ממצאים משתנים, כאלה ואחרים. במקרים מסוימים כפי שכבר צוין, המכשיר יהיה גלוי כך שלא ייוצר כאן מצב של האזנה בסתר ולא יהיה צורך במכשיר קטן שנדרש להסתיר.  מאידך, כאשר מדברים על מוצר הקלטה שמטרתו ריגול, התמונה משתנה לגמרי, כאן, משתילים לאותו אדם שעוקב על דש הבגד את המכשיר ואף מסריטים את הפעילות. כמובן שכאן, לצורך העניין, המכשירים יהיו קטנים יותר היות ויש צורך להסתירם בכדי להקטין את סכנת החשיפה.

בסיכום דבר, כשמגיעים לרכוש מכשירי הקלטה, יש לתת את הדעת לסוגים המתאימים ובו זמנית, לעשות את הדברים בצמידות אל החוק והאפשריות המותרות לכם. הכי חשוב כי בעת הבחירה, תבחרו מכשירים שניתן לנקות מהם קולות רקע ורעשים- שאחרת לא עשיתם דבר. כמו כן, יש לקחת בחשבון את התאמת המכשירים למרחק ממנו יהיה ניתן להקליט וכן את הסאונד בכדי שבסופו של דבר האיכות תהיה תקינה ותהפוך את ההקלטה למהימנה.

נגישות
גלילה לראש העמוד