10 ספרי ילדים מומלצים שחייבים לקרוא לפחות פעם אחת

אם גם לכם חשוב לבלות זמן איכות עם הילדים שלכם, לאתגר את החשיבה שלהם ולעזור להם לפתח את עולם הדמיון, אז אתם בהחלט חייבים להקריא להם ספרים על בסיס קבוע, ולגוון עד כמה שאפשר את הרפטואר שלכם בבית. ספרים זו גם דרך נפלאה לעבוד על כישורי שפה, ובדיוק בגלל זה כדאי לרענן את הסיפורים, הסגנונות ודרגות הקושי מפעם לפעם. אם ככה, אנחנו רוצים להמליץ לכם כעת על עשרה ספרי ילדים נהדרים שכדאי גם לכם להקריא לילדים שלכם לפחות פעם אחת.

גלילאה מגלה את המקומות הכי בעולם/נעמה להב

אז כדי שתוכלו לתת לילדים את הטוב ביותר, בחרנו ספרים מתוך הרשימה של ספרי ילדים מומלצים לשנת 2022 וזה אחד מהם. גלילאה היא ילדה קטנה וחמודה שמגלה את העולם באמצעות כובע קסמים מיוחד שלוקח אותה ממקום למקום. ספר ציורי, משעשע, קולח ומרגש.

דרקונית הלילה/נעמי האוורט

סיפור משעשע במיוחד ומרגש בו זמנית, על דרקונית מיוחדת שלא מתנהגת כמו החברים שלה – רושפת אש, עפה בשמיים ומפחידה את כל מי שבסביבה. כשהיא מקבלת הזדמנות להשתנות, היא תוהה אם תצליח לעמוד במשימה והתוצאה היא מצחיקה ומרגשת עד דמעות.

בראשית בקטנה/אלחנן ברונשטיין

אין ספק שסיפורי התנ״ל ובפרט סיפורי בראשית החל מסיפור הבריאה, אלו דברים שחשוב שכל ילד ילמד בלי קשר לזיקה המשפחתית לעולם הדת. הספר המיוחד הזה מביא את סיפורי בראשית בגובה העיניים, בשפה פשוטה וציורית שילדים מתחברים אליה ועם דגש על המסרים החשובים בכל סיפור. ספר חובה בכל בית בישראל.

חולמת להיות אלופה/דנה אבירם

סיפור שכל הילדים מתחברים אליו, על הפער בין הציפייה שלנו מעצמינו לבין הציפייה של הסביבה הקרובה ובעיקר של ההורים מאיתנו. גבריאלה היא תלמידת כיתה ג׳, ג׳ודאית צעירה ומחוננת שחולמת להיות אלופת העולם. מנגד, אמא שלה מאמינה שזה לא עיסוק לבנות ומצטערת על כך שהיא לא עושה דברים אחרים, וזהו סיפור מרגש על מאבק של ילדה להגשים את החלומות שלה ולהיות מי שהיא.

לכל קמט יש סיפור/דוד גרוסמן

כשיותם הצעיר שואל את סבא שלו למה יש לו משקפיים, ולמה יש לו כל מיני קמטים משונים על הפנים, הוא מקבל תשובה מפורטת ולומד שלכל קמט יש סיפור משלו. חווית החיים של סבא שעוברת בצורה ייחודית, מרגשת וכנה אל הנכד התמים והרך שלומד את העולם.

ספר השמרטף/אלונה פרנקל

בטוח שגם לכם ההורים מתחשק מדי פעם לצאת לבד, ולפעמים הילדים מתקשים להסתגל לרעיון של שמרטף או שמרטפית. הספר הזה מתווך את הסיטואציה העדינה בצורה נפלאה ועוזר לילדים להרגיש טוב עם השינוי.

10 ספרי ילדים מומלצים שחייבים לקרוא לפחות פעם אחת

העולם שמתחת לרגלינו/שרלוט גיליאן ויובל זומר

את העולם שמעל האדמה כולנו מכירים, אבל האם אי פעם תהיתם מקורה מתחת לה. ספר מרתק לילדים שמסביר שכבה אחר שכבה על העולם השלם שקיים ממש מתחת לרגליים שלנו.

אבא, קום!/ יאיר אנגלברג

ספר מרגש, עוצמתי ונוגע ללב המתאר את החיים של ילדה לצד אבא שסובל מדיכאון ומראה איך החיבור ביניהם והפתיחות מסייעים לו בעניין הזה. מזהירים מראש, תכינו ממחטות.

אני יודע שאני יכול/נילי עציוני

ספר מתוק ומקסים לכל הגילאים שמדבר על היכולת ועל הכוח להתגבר גם ברגעים בהם הכי קשה לנו, רגעים שכולנו מכירים.

מה שיונתן כבר יודע/שירה נורית נגר

ספר מקסים על הקושי בלימודים והחרדה מפני הצלחה לקראת שיעורי אנגלית בבית ספר שמראה לילדים שהם כבר יודעים לא מעט מילים באנגלית ואפילו לא ידעו על כך.

נגישות
גלילה לראש העמוד