10 סיבות טובות לרכוש ביטוח סיעודי

 ביטוח סיעודי

לצערנו הרב כל אחד מאיתנו יכול להפוך לנכה סיעודי. מדובר במצב קשה שמוביל לאובדן כושר עבודה ופגיעה משמעותית באיכות החיים, ולכן רכישה של ביטוח סיעודי היא חיונית. אם עדיין לא השתכנעתם, להלן 10 סיבות טובות לבצע רכישה – כבר עכשיו.

רכישת ביטוח סיעודי: חלק בלתי נפרד מדאגה לעתיד

אין ספק כי אחד המצבים המפחידים ביותר הוא מצב שבו אדם הופך להיות אדם סיעודי. לצערנו זה יכול להתרחש בגילאים צעירים מאוד ולעיתים גם בגילאים מבוגרים, אבל כך או כך מדובר בפגיעה משמעותית באיכות החיים. למעשה, העלויות של חולה סיעודי כאן בישראל יכולות להגיע ל 20,000 ₪ ויותר אם מדובר באשפוז שמתבצע שלא בבית ואילו באשפוז בית מדובר בעלויות חודשיות של קרוב ל 8,000 ₪.

תביעה מורכבת ללא ביטוח

חשוב לדעת כי אם תמצאו את עצמכם מנהלים תביעות סיעוד כאשר אתם ללא ביטוח אתם עלולים למצוא את עצמכם או את היקר לכם במאבק בירוקרטי, ולכן יש חשיבות עצומה לרכישה של ביטוח סיעודי. מהיכן רוכשים? ובכן, חברות הביטוח הן המורשות היחידות להציע למבוטחים ביטוח סיעודי, כאשר דמי הביטוח נעים בין כמה מאות שקלים ועד לאלפים. מאחר וכל חברת ביטוח מציעה פוליסה שונה, חשוב מאוד לבצע סקר שוק מקיף כמו גם לבחון היטב את תנאי הפוליסה ואת היכולת הפיננסית שלכם לעמוד בגובה ההחזר. דאגה לעתיד היא לא הסיבה היחידה מדוע מומלץ לבצע רכישה, אלא יש מספר סיבות נוספות:

איחור יעלה לכם ביוקר

ככל שתתעכבו עם רכישת הביטוח כך התשלום החודשי אותו תידרשו לשלם יעלה, פי חמש. כך לדוגמה, אם תבצעו את הרכישה בגילאי ה-20 שלכם תידרשו לשלם פרמיה נמוכה בגובה 15 ₪ בלבד ואילו בגיל 40 המחיר קופץ ל 55 ₪ בכל חודש. לכן, כל עיכוב ברכישת הביטוח יוביל להוצאות כבדות בעתיד, ועל כן רצוי לבצע את הרכישה ממוקדם ככל האפשר.

לא ליפול כמעמסה

אחד החששות המשמעותיים ביותר של כל אחד מאיתנו הוא ליפול על היקרים לנו כמעמסה. עם ביטוח סיעודי תוכלו להיות רגועים כי אתם מקבלים את המענה הטוב ביותר הנוגע למצבכם, וזאת בניגוד למצב שבו תידרשו להפעיל את הקרובים שלכם בתהליך של תביעה או לקבל את הסיוע שלהם מאחר ואין ברשותכם ביטוח סיעודי.

התייקרות עתידית

הצפי הוא כי ביטוחי הסיעוד יעלו באחוזים גבוהים ועד ל 80% בשנים הקרובות, וזאת בשל העלייה בתוחלת החיים לצד רפורמה חדשה המתכוננת להתבצע בקרוב. לכן, מי שימתין ימצא את עצמו בעתיד עם הוצאה כספית לא קטנה שנועדה להבטיח את עתידו בעת הגעה חלילה למצב סיעודי.

תכנון הכרחי

אף אחד מאיתנו לא יכול לצפות מה יקרה בעתיד, ולכן חשוב להסתכל גם קדימה ולקחת בחשבון מצבים שבהם לא נוכל לדאוג לעצמנו. לכן, מדובר בתעודת ביטוח חיונית בעבור כל אדם – גם ללא רקע רפואי.

כיסוי למצב רפואי

אם אתם סובלים מרקע רפואי, מדובר בפעולה חיונית בעבורכם. מצבים רפואיים ולו הקלים ביותר עלולים בתוך זמן קצר להסתבך, ולכן מדובר בסיבה נוספת וחשובה במיוחד – בייחוד במעמד התצהיר הבריאותי אותו אתם נדרשים להגיש לחברת הביטוח.

התאמה אישית

כיום ניתן לבצע רכישה של ביטוח סיעודי בהתאמה אישית, ובמחיר נגיש. מדובר באופציה נהדרת בעבורכם גם לדאוג לעתיד אבל גם לקחת בחשבון אלמנטים שעלולים להשתנות, ובכך להשפיע על איכות החיים.

רכישה אונליין

היום כבר לא נדרש לגשת באופן פיזי לחברת הביטוח אלא ניתן לבצע רכישה אונליין, מבלי לצאת מהבית ועם אפשרות להגיש את הטפסים באופן מקוון. מדובר בפתרון נהדר שגם חוסך לכם זמן.

השוואה קלה

ניתן לבצע השוואה פשוטה וקלה בין מספר חברות ביטוח כמו גם בתי החולים, דרך אתרים מתמחים. מדובר בדרך מצוינת להפחית את עלויות הפוליסה, בהתאם לרקע הרפואי.

לסיכום, ישנן לא מעט סיבות מדוע חשוב לבצע רכישה של ביטוח סיעודי כבר עכשיו. מאחר ומדובר בתחום חשוב ומורכב, רצוי לעבוד עם איש מקצוע וכן לבצע השוואה מקיפה עד לביצוע הרכישה, כך שתוכלו לדאוג לעתיד שלכם כמו גם של היקרים לכם.

נגישות
גלילה לראש העמוד