מפיקים פסטיבל – הדברים שאסור לכם לפספס

 

בשונה מתכנון אירוע יום הולדת או אפילו חתונה כאשר אנו חושבים על תכנון והפקת פסטיבל הרי שיש צורך בהמון מחשבה, תכנון מקדים נכון, השקעה ובעיקר הבנה של איך צריך להיראות פסטיבל ומהם הדברים החשובים שיש לשים עליהם דגש כדי להפוך עוד אירוע רגיל לפסטיבל בלתי נשכח שימשוך אליו אלפי מבלים.

בשורות הבאות ננסה להבין קצת יותר אילו פסטיבלים קיימים ומהם הדברים שאסור לכם לפספס אם אתם מפיקים פסטיבל.

אילו פסטיבלים קיימים?

ניתן לראות כי בשנים האחרונות התפתחו מגוון פסטיבלים שונים של סגנונות מוזיקה שונים ומתחומים נרחבים הפתוחים לקהל הרחב ומזמינים את כולם לבוא וליהנות מפסטיבל איכותי, צבעוני, שמח וכזה שלא יישכח בזמן הקרוב. בין הפסטיבלים השונים שקיימים ניתן לראות פסטיבל מוזיקה טכנו, פסטיבל טראנס, פסטיבל אוכל וכדומה. אמנם לכל פסטיבל מאפיינים ייחודים שמתאימים רק לו אבל לכל הפסטיבלים מכנה משותף.

השכרת ציוד

כאשר אנו מדברים על הפקה ותכנון של פסטיבל הרי שעלינו לדאוג שגם הקהל הנמצא בשורות האחרונות ייהנה מהמופע ומהתוכן בדיוק או לפחות קרוב לאלו הנמצאים בשורות הראשונות. משכך מומלץ לדאוג להשכרת מקרנים להצגת המסיבה בלייב ולמקם אותם במקומות נכונים כך שכולם ייהנו בפסטיבל ויגיעו שוב גם בשנה הבאה.  ניתן למצוא היום חברות רבות המציעות השכרת מקרנים להצגת המשיבה בלייב ומומלץ לבחור בחברה שמספקת מקרנים איכותיים ברמה גבוהה אשר מגיע עם כל הציוד הנלווה ואפילו התקנה על חשבונה.

ומה לגבי סאונד איכותי ומקצועי? ובכן, אל תנסו לחסוך בעלויות כי ללא ציוד הגברה מתאים הרי הפסטיבל שתכננתם ועמלתם עליו כה קשה לא יעמוד בציפיות ולא ירגש את הקהל כמו שתכננתם במשך שבועות.

איך מפיקים פסטיבל?

למה חשוב לדאוג?

לוקיישן מנצח – המדובר בהחלטה סופר חשובה שלא סתם מיקמנו אותה בהתחלה. בחירת הלוקיישן צריכה להתחשב בפרמטרים שונים החל מסגנון הפסטיבל שכן פסטיבל מוזיקה הנמשך כמה ימים צריך להיערך במקום המרוחק מבנייני מגורים כדי שלא יפריע לאנשים.

בירוקרטיה – אל תהיו שאננים ואל תגידו לי זה לא יקרה ותדאגו לבירוקרטיה ולקבלת אישורים מכל הגורמים עוד לפני שהתחלתם בתכנונים. בשלב זה עליכם לדאוג לאבטחה, אישורים מהמשטרה, כיבוי אש תוך עבודה עם כל בעלי המקצוע הרלוונטיים וכך תוכלו להיות רגועים ובטוחים שהפסטיבל שתכננתם והפקתם יתקיים כמצופה ולא תצטרכו בדקה ה-90 לבטל.

דוכני אוכל אטרקטיביים – בעיקר בעידן של ימינו כשהאוכל תופס מקום כה חשב ועיקרי בתרבות הבילוי, הרי כל מי שמגיע לפסטיבל, בעיקר פסטיבל מהסוג שנמשך כמה ימים, ירצה ליהנות מאוכל זמין, טעים ולא יקר. בעזרת דוכני אוכל תוכלו להעניק למבלים מעין אטרקציה נוספת.

רעיונות, אטרקציות ותוכן איכותי – הרי כך תוכלו למשוך את קהל הלקוחות שיותר מתלבטים ולדאוג שכולם ייהנו מתוכן נעים, איכותי ומהנה במיוחד. זה הזמן להיות יצירתיים ולהפעיל את התותחים הכבדים.

מקומות ישיבה נוחים – פסטיבלים בעיקר כאלה הנמשכים מספר ימים צריכים לאפשר מקומות ישיבה ומנוחה.

טיפים חשובים:

לצד כל אלה, שיווק ופרסום נכון יאפשר לכם להגיע למקסימום תוצאות. ללא שיווק ופרסום של הפסטיבל לא בהכרח תעמדו ביעדים שהצבתם לעצמכם והמכירות יהיו בהתאם. בכל פסטיבל יש לדאוג לשיווק מקצועי ופרסום במקומות הרלוונטיים על מנת להגיע לתפוצה כמה שיותר נרחבת, כשמומלץ לפתוח איוונט בפייסבוק.

נוסף לכך, שימו לב לעמידה בלוח זמנים. לעיתים נוטים להתפזר ולכן יש לעבוד עם לוח זמנים קבוע ומוגדר מראש ולוודא שעומדים בו כמו שצריך.

חורגים מהתקציב? כדאי שתעצרו – הפקת פסטיבל בצורה חכמה צריכה להיות תוך עמידה בגבולות התקציב.

בהצלחה!

 

נגישות
גלילה לראש העמוד