5 ההגדות שיעשו לכם סדר בפסח

אגדות לפסח

חג הפסח מגיע אלינו בצעדי ענק, ועמו גם מגוון הכנות וסידורים שיש לבצע לפני ליל הסדר. ערב זה המגבש יחדיו בני משפחה וחברים, מאפשר ערב אחד בו קוראים את הגדת הפסח, עוברים על קורותיו של העם היהודי, צוחקים, אוכלים ושרים. בשל כך, הגדת החג היא אחד מהחפצים החשובים ביותר שיש להניח על גבי השולחן.

כיום, ישנן לא מעט סוגי הגדות לפסח, כאשר ישנן מהודרות שעוברות כבר שנים בין בני המשפחה, ישנן כאלה שאנו מקבלים עם עיתון החג, או הגדות שנראה כי מאז ומתמיד המתינו לנו בארון לצד כלים וציוד עבור החג.

אבל אילו הגדות הנחשבות מקוריות ומיוחדות? הנה רשימה של 5 ההגדות שיעשו לכם סדר בפסח:

הגדה בהפרעה

אחת ההגדות המקוריות והכיפיות שיש! הגדה בהפרעה היא כזאת המתאימה לכל בני המשפחה והיא תהפוך את ליל הסדר לקליל וכיפי. ההגדה מלאה איורים מצחיקים, אפשר למצוא בה אפילו איורים מטופשים, תוך הסברים וטקסטים מקוריים. כל הכיף הזה נוצר על ידי הקומיקאי מתן צור ועל ידי המאייר אלחנן בן אורי. מומלץ ומצחיק!

אגדות לפסח

הגדת לאונרד בסקין

אם חפצה נפשכם בהגדה המשלבת יצירות אומנות, תוכלו לבחור בזאת של לאונרד בסקין. איש זה היה צייר, פסל, אמן עץ, מעצב וסופר שניהל בית דפוס והוציא לאור מאות ספרים. בסקין, סטודנט לשעבר באוניברסיטת ייל האמריקנית, הדפיס ספרים במיומנות רבה, כאשר בין היתר עיצב הגדה אומנותית משולבת איורים, קליגרפיה וכריכה מיוחדת. בין ההעתקים ניתן למצוא גם הגדות בתרגום ליידיש.

הגדת "כולנו מסבין"

אם אתם מחפשים הגדה שתחבר בין בני המשפחה, תוכלו לבחור את "כולנו מסבין" המאפשרת ליל סדר מהנה ומיוחד. בגרסה זאת תמצאו הסברים ופירושים לטקסטים מוכרים, תוך חיבור בין רוחני לדתי ואף לפרשנות חילונית.

בהגדה תמצאו מידע מרתק  על מנהגים של עדות שונות, תוך פעילות כיפית בעת ליל הסדר. הכתוב מציע דרך שאלות ומשימות: סיפורים על מנהגי החג, אודות דברים מהם רוצים להשתחרר, תוך שתוכלו אף להיתקל בקומיקס ושאר אלמנטים משעשעים.

  iHagada

מי שלא מצליח להרים את העיניים מהאייפון גם בערב החג, יוכל לקרוא את ההגדה בין גלישה באתרי החדשות לבין בדיקת הפיד.

באמצעות אפליקציה שניתן להוריד לאייפון או לאייפד, ניתן ליהנות משירי החג ומכל הדפים של ההגדה, גם באנגלית וגם בעברית. בכך, בכל פעם שיעירו לכם על השימוש בנייד, תוכלו להוכיח למשפחה כי אתם בעצם קוראים את ההגדה ולא את החדש בנוגע לדוגמנית השנה.

אגדה ווקאלית

אם בטכנולוגיות עסקינן, ניתן למצוא גם גרסה מוקלטת של הגדות לפסח, בעוד שישנה אגדה ווקאלית המאפשרת שמיעה והאזנה לשירי החג ופרשנות המתאימה להורים ומבוגרים. הגדה זאת שייכת לחברת mor&lir  והיא מאפשרת להגות נכון את כלל המילים הכתובות.

 

אחרי שהכרתם 5 אגדות ייחודיות, זה הזמן לבחור את ההגדה שלכם לחג!

נגישות
גלילה לראש העמוד