טיול בהודו: 10 מקומות שאתם חייבים לבקר בהם 

סניף חב"ד – יש בהודו. יש בכל מקום. פלאפל ישראלי ודומיו – גם לא חסר. אבל לא בשביל זה נוסעים לשם. אלה עשרה מקומות בולטים במיוחד, שבהם כדאי לטייל בהודו:

מייסור (Mysore)

הודו מחולקת לכמה וכמה "מדינות" פנימיות וערים מעניינות. אגב, אם אתם מתכננים טיול ארוך, לעשר אטרקציות ויותר, חשוב כי תדאגו להוציא ויזה להודו בהתאם לכך (מבחינת זמן שהיה אפשרי ועוד). בואו נתחיל מבירת ממלכת מייסור לשעבר, שהיא כיום מרכז תיירותי בולט בהודו. כפי שניתן לצפות, יש בה שרידים רבים מאותה תקופת עבר מפוארת, שאחד הבולטים שבהם הוא ארמון המלוכה העתיק.

אגרה (Agra)

אגרה היא עיר הודית בולטת, על גדות הנהר יאמונה. בין האטרקציות הרבות שהיא מציעה לתיירים, ישנם מבנים מתקופת השלטון המוגולי. אחד הידועים שבהם הוא כמובן הטאג' מהאל, שהוגדר כאחד מ"שבעת פלאי העולם".

טיול בהודו 10 מקומות שאתם חייבים לבקר בהם

אמריטסר (Amritsar)

ממוקמת בצפון הודו, על גבול פקיסטן. אחת האטרקציות הבולטות בה הוא המקדש המרכזי של הדת הסיקית, שידוע בשם "המקדש המוזהב". הדת הסיקית כשלעצמה והפעילות ברוחה סביב מקדש זה, מעניינים למדי. כלומר, לא מדובר רק ביעד תיירותי בלבד, נוסח הטאג' מאהל, אלא בעיקר במקדש דתי פעיל.

רישיקש (Rishikesh)

רוצים לבקר בהימלאיה? רישיקש הוא "שער הכניסה" הראשי לשם. בעיר זו פעילות דתית מגוונת, לצד אטרקציות של טיולים בטבע. בין השאר, ניתן לבקר באזור זה במקורות נהר הגנגס.

ורנאסי (Varanasi)

עיר בעלת חשיבות דתית גדולה, עם מוקדי משיכה לתיירים בהתאם לכך. למעשה, היא בעלת חשיבות ומוקדי עניין מיוחדים, הן להינדואיזם, הם לבודהיסטים, הן לג'אינים והן לסיקים.

ראג'סטאן (Rajasthan)

ראג'סטאן היא המדינה הגדולה ביותר בתוך הודו. תוכלו למצוא בה אינספור מוקדי עניין, לפי העדפתכם. שתי דוגמאות מעניינות ובולטות במיוחד: הארכיטקטורה העתיקה והמפוארת שמבוססת לבנים וורודות, בעיר הבירה ג'איפור וכן יריד מכירת הגמלים ומרוצי הגמלים בעיר פושקר.

גוג'ראט (Gujarat)

גוג'ראט מציעה מגוון רחב של אפשרויות לתיירים. יש בה טבע עשיר, כולל פארקים לאומיים ואת הנהר הקדוש נרמדה. בגוג'ראט ממוקם גם אזור חוף יוצא דופן, בו מפרקים ספינות ענק שיצאו משימוש. Palitanan הוא מתחם ענק של מקדשים גאיניים, בראש גבעה.

קוצ'י (Kochi. לשעבר קוצ'ין)

עיר נמל בולטת בדרום הודו. אם השם נשמע מוכר, אין זה מקרה – הייתה בעיקר קהילה יהודית גדולה, שרובה עלה לארץ (היהודים הקוצ'ינים). המקום בולט עם אוכל מקומי איכותי, בעיקר מאכלי ים ועם טבע מרשים – ירוק מאוד. ויש גם מפל ענק (מפל אטיראפילי).

דרמסאלה (Dharamshala)

עיר בולטת בצפון הודו. בין השאר, היא ידועה בזכות היותה מקום מושבם הנוכחי של הדלאי למה ושל ממשלת טיבט הגולה.

רחוב קולאבה

נסיים דווקא ברחוב, בתור דוגמה לכך שאטרקציות במקום ענקי כזה, מגיעות במגוון אדיר של אפשרויות. רחוב קולאבה בעיר בומביי, כולל כמה וכמה דברים שתיירים שרק הגיעו לעיר יחפשו. זאת, כולל בתי מלון ושווקים מקומיים מגוונים.

לסיכום

אלה היו עשרה מקומות מומלצים לטיול בהודו והאמת, זה רק על קצה המזלג. הכי טוב, להתחיל לתכנן את הטיול להודו ולצאת לדרך.

נגישות
גלילה לראש העמוד