10 עובדות מעניינות על ספרי קבלה

עולם הקבלה הוא עולם מרתק שמצליח לשלב בין עולם המיסטיקה לבין עולם הרוח, ומושך אחריו אלפי מאמינים וקוראים. אם גם אתם מתעניינים בתחום של הקבלה, להלן עשר עובדות שאולי יפתיעו אתכם לגבי עולם הקבלה, כולל מושגים שכדאי להכיר. אז קדימה, שנתחיל?

אפשר להזמין אונליין

אם עד לפני מספר שנים קשה מאוד היה להשיג ספרי קבלה, כיום אפשר לקנות אותם באינטרנט בעלות כספית אטרקטיבית. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לא רק לחסוך במחיר אלא גם בזמן, כל זאת באמצעות פלטפורמה מתקדמת המאפשרת לכם לבצע את הרכישה של הספרים ובהתאם לכך להעשיר את הידע, כחלק מניצול של הספרים להעשרה והתחזקות.

שילוב של תורת המיסטיקה

אחד מהאלמנטים המיוחדים ביותר בספרי הקבלה נובע כתוצאה משילוב של תורת המיסטיקה. תורה זו היא עתיקה מאוד, כאשר המקורות שלה הם באזור צפון ספרד וספציפית באזור פרובנס. מדובר בעובדה שלא רבים מכירים, אולם היא מגלמת בחובה את הסקרנות הטבעית שהתפתחה לפני מאות שנים.

ספרי תורה

בתקופה הקדומה יותר, ספרי קבלה זכו לכינוי "סתרי תורה" מאחר והקבלה מתמקדת במסתורין של המיסיטיקה היהודית. שמות נוספים שהיו נהוגים היו מעשה מרכבה, בעקבות סיפורו של הרב יחזקאל.

ספר הזוהר

ספר הזוהר נחשב לספר המרכזי והחשוב ביותר בזרם הקבלה, כאשר מדובר בספר שנכתב עוד במאה ה-2 על ידי רבי שמעון בר יוחאי. הוא נחשב לרב מכר מזה שנים רבות, ומהווה חלק בלתי נפרד וחשוב מאוד מעולם הקבלה.

מקובל

נהוג לומר בעולם הקבלה "מקובל" על אדם שהצליח להבין את חכמת הקבלה, וליישם אותה בסוגיות מהותיות בחיי היום יום. חשוב להבין כי למרות מה שנהוג לחשוב, הקבלה היא לא רק מיסטיקה אלא עולם שלם ומרתק מאוד המתייחס להיבטים רבים הקשורים בחיים, כולל חיי היום יום וסוגיות שכל אדם מתמודד עמן.

חכמת הקבלה

בשביל להגיע לאיזון עם העולם, הקבלה מאפשרת לקוראים להיכנס לתוך עולם מסקרן המשלב בין מסתורין לבין הבנה לגבי נושאים שונים בחיים, ובהתאם לכך מספקת מענה למגוון רחב של סוגיות. מדובר בשיטה בת למעלה מ-4,000 שנה שעד היום מצליחה לגעת ברבבות בכל רחבי העולם, כולל כאן בישראל פה היא נחשבת לזרם מרכזי וחשוב מאוד.

 

 

האגו הוא המניע

רבים אינם יודעים זאת אבל חלק מהותי מעולם הקבלה מתייחס לאגו, וכיצד הוא משפיע על ההתפתחות של האנושות לאורך ההיסטוריה. ברבים מספרי הקבלה נהוג להתייחס לעולם חדש ולעולם ישן, מתוך מטרה להפחית את האגו ובהתאם לכך להוביל לאיזון גם בגוף, אבל גם בהיבט האנושי.

עם ישראל הוא היסוד הגשמי

על פי הקבלה, עם ישראל הוא היסוד הגשמי שבסופו של דבר ישיג את הכוח ואת העליונות, כאשר תפקידו של העם הוא להעביר את כל הידע והחכמה הלאה, מתוך מטרה לחזק את האנושות באמונה ובידיעה ברורה כי הקשר עם הרוחניות הוא קשר חזק והדוק.

שורשים עמוקים

היסודות של תורת הקבלה הם יסודות עמוקים ונסתרים מאוד, ועל כן זמן הלמידה של התורה הזו הוא ארוך. ישנם ספרים רבים שמציגים את התורה, ועל כן על פי תורת הקבלה ייקח זמן רב עד שהאדם יצליח להתחבר עמוק לשורשיו, כל זאת באמצעות עבודה עצמית וכן הפחתה משמעותית של האגו.

אלפי תרגומים

ספרי הקבלה תורמו לאלפי שפות בכל רחבי העולם. כבר שנים ארוכות שספרי הקבלה זוכים לביקוש גבוה, לא רק כאן בישראל עם קהילה גדולה אלא גם במדינות רבות שבהן לומדים את התורה.

לסיכום

תורת הקבלה היא תורה בפני עצמה ומהווה הזדמנות להעמיק ולהיכנס עמוק לנבכי הנפש. מדובר בתחום מרתק שאומנם התחיל לפני כ-4,000 שנה, אולם נשאר רלוונטי גם לימים שלנו.

נגישות
גלילה לראש העמוד