ראיון עבודה: 10 טיפים מנצחים

חברת השמה להייטק

מה לעשות, עד שנזכה בלוטו, כולנו צריכים לעבוד. אם כך, הכנו עבורכם רשימה של 10 טיפים מנצחים להתנהלות בראיון עבודה ב-2020. היכן אתם מעוניינים לעבוד? במקצועות הדיגיטל? אולי בכלל בהיי טק? הטיפים ייקחו אתכם לשם!

למצוא את העבודה האידיאלית

מחפשים עבודה? בעזרת מספר טיפים פשוטים, אך מועילים ביותר, תוכלו "להתחמש" בעבודת חלומותיכם. יש לא מעט דרכים למצוא עבודה, בין היתר באמצעות חיפוש באתרים ייעודיים או קבוצות פייסבוק. כמו כן, אם תרצו לעסוק בתחומים טכנולוגיים שונים – היעזרו בחברת השמה המתמחה בעולם ההייטק.

בואו נתחיל מהטיפ הראשון, ביטחון עצמי:

  1. ביטחון עצמי הוא מילת המפתח בריאיון – אך לא להגזים

אתם חייבים להיות בטוחים במי שאתם, כשאתם מגיעים להתראיין בחברה כזאת או אחרת. אם אתם מודעים לכך שקשה לכם להתנהל עם לחצים, בהחלט מומלץ לעבור סדנאות לניהול של אותם לחצים.

מחוברים לצד היצירתי שבכם? חוג פסיכודרמה יכול לגרום לפלאות! חוללו את השינוי בעצמכם, הגיעו מוכנים ובטוחים לראיון. כיצד נגיע מוכנים? זה מוביל אותנו לטיפ השני שלנו, מחקר מקדים.

  1. מחקר מקדים תמיד יכול להועיל רבות

בררו מי היא החברה אליה אתם מגיעים בכדי להתראיין, במה היא עוסקת ומה היא האג'נדה הכללית והעסקית שלה. בשנת 2020 ובעידן כל כך דיגיטלי, האג'נדה של כל ארגון וחברה מפורסמת ברחבי דפי האינטרנט, כך שתוכלו לעשות זאת בקלות.

  1. האדם עושה את הלבוש או הלבוש את האדם?

שאלת השאלות, מי עושה את מי? האדם את הלבוש, או שמא הלבוש את האדם? ברור, אמנם אנחנו מייצרים בגדים, אך הם בחלט מעידים עלינו המון. ללא ביגוד שמחמיא לכם ומספק לכם תחושת ביטחון, יהיה עדיף לא להגיע לראיון העבודה. כן, עד כדי כך.

התלבשו באופן נאות ומכובד, וגם אל תשכחו להוסיף את ה-TOUCH האישי שלכם. מה שמקנה לכם ביטחון, לכו על זה, אך אל תגזימו בצבעים מאוד עזים. שמרו על צניעות מסוימת.

  1. הימנעו ככל הניתן מאיחורים – חשוב ביותר!

עד כדי כך חשוב להימנע מאיחורים כשהולכים להתראיין, כשאנחנו ממליצים על הגעה מוקדמת. הגיעו מוקדם והימנעו מהצורך להסביר את סיבת איחורכם.

חברת השמה להייטק

לגלות לכם משהו?

גם אם סיבתכם SUPER מוצדקת, בדרך כלל זה לא יתקבל ואתם אמנם תתחילו בראיון כאילו הכול רגיל, אך אתם תידחו בגלל האיחור שלכם ולא תקבלו את העבודה. באופן כללי, בפעם ראשונה שאתם נפגשים עם אנשים, גם אם לא בענייני עבודה, הימנעו מלאחר.

  1. לשמור על ענייניות ומיקוד – לא להתחבר יותר מדי

שימו לב, גם אם המראיין שואל אתכם שאלות לגבי התחביבים שלכם וזמנכם החופשי, השתדלו למקד את השיחה חזרה לענייני עבודה כמה שיותר מהר. לעיתים, מראיינים עושים זאת בכדי לבדוק עד כמה מהר ניתן להסיט אתכם ממוקד השיחה, עד כמה אתם רציניים וכדומה.

  1. הימנעות מהרבה סמול טוק – גם לא עם המזכירה

חובה לזכור, אתם מגיעים לחברה בכדי לעבוד, לא בכדי לרכוש חברים חדשים. לפחות לא ביום הראשון, ובטח שלא ביום ראיון העבודה שלכם. אל תפלרטטו עם אף אחד ואף אחת, הימנעו מצחקוקים ושמרו על רצינות.

  1. לגמרי בלי סמול טוק?

לא! לא לגמרי בלי. אתם מוזמנים להראות את הצד החביב בכם, את הצד האנושי והחברי. יחד עם זאת, פשוט אל תגזימו בשיחות חולין מיותרות. מזג האוויר זה נחמד, אך בטוח שלא שיח פוליטי.

  1. קחו בחשבון שהמראיין ראה לחוצים ממכם

לא משנה עד כמה אתם מגיעים לחוצים לראיון, המראיין כבר ראה אנשים לחוצים ממכם. מה שנקרא, צרת רבים, חצי נחמה. אם זה לא עוזר לכם, זכרו את הטיפ הבא:

  1. סשן ספורט קצר בבוקר

ידוע כי עשיית ספורט מובילה להפרשה של כימיקלים שונים במוח, כולל כימיקל הדופמין, שאחראי על העונג וההנאה שלהו. לאחר אימון קצר, אין ספק שתרגישו הרבה יותר טוב עם עצמכם. עשו זאת לפני ראיון עבודה.

  1. חשבו מהר – דברו לאט וענייני

הדאלי לאמה לימד אותנו שאנחנו צריכים לחשוב מהר, אך להגיב ולדבר לאט יותר. אל תמהרו לצאת בהצהרות כוזבות. הראו את מי שאתם באמת.

בהצלחה, אין ספק שגם אתם יכולים למצוא עבודה מכניסה, רווחית ומהנה.

נגישות
גלילה לראש העמוד