רדיו גלגל"צ: כל הדרכים להאזנה למוזיקה

רדיו גלגל"צ

גלגל"צ הוא ערוץ רדיו שפועל במסגרת גלי צה"ל וניתן לתארו גם כמעין מחלקה נפרדת של גלי צה"ל. גלגל"ץ מתמקד במוזיקה ומשלב במסגרת שידוריו גם דיווחי תנועה. כיצד ניתן להאזין לשידורי תחנה זו?

באמצעות מקלט רדיו "רגיל"

למרות פריחת עולם המחשוב והאלקטרוניקה הדיגיטלית, הרדיו האנלוגי עוד כאן. רבים מאזינים למקלטי רדיו שמיועדים לטכנולוגיה וותיקה זו, בין אם זה באמצעות מכשיר רדיו ייעודי, מקלט רדיו שמשולב במכשירי הסלולאר או רדיו לרכב. ניתן להאזין לרדיו בקליטת רדיו רגילה, בגוש דן, צפת ודרום הערבה בתדר FM93.5, במישור החוף, טבריה, בקעת בית שאן, אפרת, בעל חצור וספיר בתדר FM91.8, בירושלים וסביבתה בתדר FM107.1, בחיפה, אילת, מצפה רמון, דרום בקעת הירדן, אצבע הגליל ומנרה בתדר FM107 ובבאר שבע, ים המלח, הנגב הצפוני וקציר – ואדי ערה, בתדר FM99.8. מי שלא מסתובב עם רשימת תדרים בכיס דרך קבע, יוכל ליהנות ממגוון התכניות שזמינות להאזנה ברדיו גלגל"צ, באמצעות חיפוש זריז בין תדר 91.8FM לתדר 107.1FM.

באינטרנט

שידורים קוליים דרך האינטרנט, הם כיום כבר עניין נפוץ ומוכר. ידוע למשל תחום הפודקאסטים, שזוכה בישראל לפופולאריות לא קטנה. ואכן, ניתן להאזין לגלגל"צ גם דרך אתר התחנה. אפשרות ההאזנה לרדיו דרך האינטרנט, מאפשרת להאזין ממגוון רחב יותר של מכשירים. כמובן, מול המחשב האישי היא גם מקלה להאזין באמצעות אוזניות גדולות ואיכותיות או רמקולים גדולים.

רדיו אונליין

אתרים שמרכזים תחנות

ישנם אתרים שמאפשרים האזנה לשידורי תחנות רדיו רבות, שגם בהם תמצא את גלגל"צ. אתרים אלה, מתאימים במיוחד לחובבי הרדיו המושבעים, שנוטים לעבור בין תחנות שונות במהלך היום. לדוגמא, אתר רדיו הד.

דרך האפליקציה הרשמית

גלי צה"ל מציעה אפליקציה רשמית, אותה ניתן להוריד מחנויות האפליקציות של גוגל (Google play) ושל אפל (App store). האפליקציה מאפשרת להאזין לכל שידורי גלי צה"ל, כולל גלגל"צ. היא גם מאפשרת האזנה לשידורים מוקלטים והגדרת תזכורות לגבי שידורים עתידיים. חיפוש על המילה גלגל"צ בחנויות האפליקציות יעלה תוצאות של אפליקציות נוספות, אבל נראה שהאפליקציה הרשמית, היא הבחירה הבטוחה יותר.

Spotify

שירות המוזיקה הבולט ספוטיפיי, מאפשר גם הוא להאזין לתחנת הרדיו גלגל"צ. שירות זה זמין למחשבי PC ולסמארטפונים, מבוססי אנדרואיד או iOS. השירות מוצע בגרסה בסיסית חינמית עם מגבלות שונות ועם פרסומות או בגרסה בתשלום. ניתן להגדיר בו התאמות אישיות שונות, דוגמת רשימות השמעה. תכונה מעניינת באפליקציה, היא האפשרות שניתנת למשתמש לצמצם את היקף תעבורת הנתונים, כאשר הוא מאזין דרך טלפון סלולארי.

לסיכום

יש כיום מגוון דרכים להאזין לשידורי תחנות הרדיו, כולל גלגל"צ. נסו את האפשרויות השונות וסביר שתמצאו את זו שמתאימה לכל מצב רצוי – מול המחשב, עם הסמארטפון, בדרכים, עם מכשיר רדיו ועוד.  

נגישות
גלילה לראש העמוד