למי מגיע מענק קורונה? אבנר הייזלר מסביר

הקורונה פרצה לחיינו ללא שום הכנה, והעמידה רבים מאתנו מצוידים בשלל סימני שאלה. אז אומנם עוד לא ניתן לומר מתי הרוב הגדול יתחסן, אם יהיו תופעות לוואי, או מתי נוכל לצאת מהבית ללא מסכה צמודה, אך כן ניתן לומר למי מגיע מענק, ופה הייזלר ניגש לעשות מעט סדר. הנושא מעניין אתכם? ובכן אם אתם עצמאיים, חיילים משוחררים, מעסיקים, זכאים להבטחת הכנסה וכדומה, נראה שגם לכם לא יזיק להבין מה, למה וכמה מגיע. ניגשים לעשות סדר:

שפע של מענקים

תחום הקורונה הוליד לא מעט מענקים. בין היתר קיים מענק אבטלה ממושכת, מענק חזרה לעבודה, מענק שמועבר למעסיקים ששילמו לעובדים עבור ימי הבידוד שנכפו עליהם, מענק לאנשים שיצאו לחל"ת, מענק לחיילים משוחררים שלאחר השחרור לא מצאו עבודה שמכניסה יותר מ3,044 ש"ח בחודש, מענק לעסקים שהם בעלי שליטה וכמובן מענק לעצמאיים שההכנסות שלהם נפגעו בהתאם להגדרות השונות. מכאן שבתקופה זו ממש כפי שהמוטציות של הנגיף מאיימות לפגוע בתקווה לחזור לשגרה, כך גם סך המענקים מאיימים להוציא מאיפוס, ועל כן מי שעקב אחר אבנר הייזלר בדה מרקר, כבר יודע שמדובר בדמות מובילה בתחום העסקי, וככזו היא בהחלט מהווה כתובת אידאלית עבור קבלת תשובות חשובות בנושא.

למי מגיע מענק קורונה אבנר הייזלר מסביר

מענקים שחשוב להכיר

אם יש לכם בית עסק שנפגע בעקבות הקורונה, חשוב לדעת מה, כמה ומתי מגיע. כל אלו שאלות שמובילות לבלבול רב, אך כפי שמלמד אבנר הייזלר בראיון בדה מרקר, לעיתים רק צריך לדעת לעמוד על שלכם ולעשות מעט סדר בין סך האפשרויות. בין היתר ראוי להכיר "מענק אבטלה ממושכת". מדובר במענק חד פעמי על סך 2,000 ש"ח שניתן באופן אוטומטי לכל מי שקיבל דמי אבטלה למעלה מ100 יום ושכרו לא עבר את ה10,551 ש"ח. בנוסף, הייזלר מעדכן שגם הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה יצאה עם סיוע מטעמה – סיוע בסך 50% מסך ההשקעה עבור מפעלים ששימרו עובדים, אך נפגעו כלכלית.

מענקים שעוד ניתן לממש

אז לא, אינכם צרכים להתחיל לנבור ברשת, הייזלר כבר עשה עבורכם את העבודה – להלן הממצאים העיקריים: עבור חודשי מאי-יוני ועבור חודשי יולי-אוגוסט כבר לא ניתן להגיש בקשה למענק, אך עבור חודשי ספטמבר-אוקטובר עדיין אפשרי ואפילו כדאי. מה עומד על הפרק? ובכן ישנו מענק השתתפות בהוצאות קבועות, מענק לעצמאיים ולשכירים בעלי שליטה, מענק הוצאות לעסק קטן ומענק לעסק חדש. עבור כל אלו ניתן להגיש בקשה עד ה15.2.21, וכפי שמלמד אבנר הייזלר בynet, בכול הנוגע לעסקים אין לחכות לרגע האחרון.

הישארו מעודכנים!

שנסכם? לאור הנאמר מסתמן שנעשה מאמץ להגן על ציבור הנפגעים ומי שקרא את הראיון של אבנר באתר וואלה מבין כיצד הייזלר מתחבר לשמירה על זכויות הפרט, ועל כן הוא שב ומחדד שבתקופה רגישה כמו זו חשוב לוודא היטב מה מגיע כחוק ולמצוא דרך להישאר מעודכנים.

נגישות
גלילה לראש העמוד