מדינת הצדק והמעשים הטובים: 10 סיבות לתרום תרומה לעמותות

אם גם אתם חושבים לתרום לעמותה כזו או אחרת ועדיין מתלבטים, אנחנו כאן כדי לסייע לכם בהחלטה. במאמר הבא נסביר איך תורמים לעמותות ונציג 10 סיבות שיגרמו גם לכם לעשות את זה.

לפני הכול – איך תורמים לעמותות?

בניגוד לעבר, היום אתם לא צריכים להתאמץ על מנת לאתר את העמותה שאתם רוצים ולתרום לה. באתר הזה תוכלו לעשות זאת לאיזה יעד שתרצו, פשוט בוחרים את הפרויקט שאתם הכי מתחברים אליו ותורמים תרומה שקופה. JGive הוא ארגון חברתי ללא כל מטרת רווח, כך שאתם יודעים לאן הכסף שלכם הולך ויכולים להיות רגועים.

10 סיבות לתרום לעמותות

עושים טוב לאחרים

כשאתם תורמים כסף לעמותה אתם בהכרח עושים טוב לאחר, שזקוק לכסף הזה. זה כמון תלוי בתחום העיסוק של העמותה, אך סביר להניח שבזכותכם למישהו יהיה מה לאכול, איפה לישון בלילה ואיך לחמם את הבית בלילות הקרים.

עושים טוב לעצמכם

זה נכון שכשאתם תורמים אתם עושים טוב לאחר, אך אתם עושים גם טוב לעצמכם. מחקרים בתחום מראים כי האפקט המשמעותי ביותר של התרומה הוא בראש ובראשונה על התורם עצמו, שמרגיש שהוא עשה משהו טוב עבור העולם וחש תחושת סיפוק עצמי עוצמתית ביותר.

מקדמים שינוי חברתי

אין ספק שמדובר בתופעה מידבקת וככל שיותר ויותר אנשים סביבכם יתרמו, כך נוכל לקדם את השינוי החברתי ולהפוך לעולם טוב יותר.

 

מדינת הצדק והמעשים הטובים: 10 סיבות לתרום תרומה לעמותות

 

מהווים דמות לחיקוי

הילדים שלכם רואים מה אתם עושים ומחקים אתכם. בתוך כך, אתם משתיתים בהם חינוך למעורבות חברתית, לעזרה הדדית ולנתינה לאחר.

נחשפים לקשיים של אחרים

אנשים לא תורמים סתם לעמותות, הם תורמים לעמותה שאיתה הם מזדהים. לכן, כשאתם תורמים לעמותה אתם נחשפים מידי יום לקשיים של האחר, מזדהים איתו ושואפים לעשות הכל על מנת לשנות ולשפר את המצב שלו.

תרומה כמשמעות לחיים

לא מעט אנשים תורמים לעמותות שעוסקות בתחומים שנוגעים או נגעו אליהם אישית. באמצעות תרומה זו הם מבקשים להנציח את הקרובים שלהם וליצוק משמעות עוצמתית לחיים.

יש לכם ייעוד בעולם

לכל אדם יש תפקיד ומשמעות בעולם. לא תמיד אנחנו מבינים מה התפקיד שלנו ולעיתים אנחנו צריכים לאמץ אותו לחיקנו ולדגול בו. אם גם אתם מרגישים שיש לכם תפקיד בעולם הזה ולא יודעים להגדיר אותו במאת האחוזים, אין ספק שתרומה לעמותה תוכל לסייע לכם להבין שחלק מהתפקיד שלכם הוא לדאוג למי שבאמת צריך את העזרה שלכם.

אתם מצילים חיים

יש עמותות שהתרומה להן עוזרת להציל חיים, פשוטו כמשמעו. אנחנו מדברים ברוב המקרים על עמותות שאוספות תרומות עבור ילדים חולים, ציוד רפואי, ציוד טכנולוגי שלא קיים בארץ ועוד.

מקבלים החזר מס

תרומה היא הוצאה מוכרת ואם אתם שכירים שתרמו בשנה האחרונה סכום מצטבר של 190 ש"ח או יותר, אתם זכאים להטבת מס משמעותית.

עושים משהו טוב עם הכסף

אם יש לכם יכולת כלכלית אין ספק שתרומה לקהילה תוכל לסייע לכם לנתב את הכסף שלכם למקומות משמעותיים ורוחניים יותר.

לסיכום

יש מגוון רחב של סיבות שבגינן תרצו לתרום לעמותה ואם אתם כבר עושים את זה, אנחנו ממליצים להיכנס ל- JGive, שם תוכלו לתרום בבטחה לאחת מהעמותות ולהיות רגועים שכסף שלכם הולך למקום הנכון.

נגישות
גלילה לראש העמוד