האם משתלם לקנות דירה בתל אביב להשקעה?

התשואה בעבור דירה בתל אביב יכולה להגיע לעשרות אחוזים, וזאת בשל הביקוש האדיר למגורים ולתעסוקה בעיר. האם מדובר ברכישה משתלמת גם בעבור מי אשר לא מכיר את ענף הנדל"ן? התשובה היא בהחלט כן.

השקעה בדירה בתל אביב: טובה יותר מהשקעה בשוק ההון

אין עוררין על כך כי שוק הנדל"ן נחשב לשוק היציב ביותר להשקעה, בעיקר בשל התנודות האדירות אותן חוות הבורסות ברחבי העולם. למעשה, רבים עוד זוכרים את המשבר הכלכלי ב 2008 אשר הוביל לאובדן של מיליארדי דולרים בכל רחבי העולם, ולכן רבים החליטו לוותר על שוק ההון וללכת להשקיע בשווקים יציבים יותר. שוק יציב הוא שוק הנדל"ן אשר מעניק למשקיעים לא רק שקט נפשי אלא גם תשואה נאה בדמות נכס פיזי, אותו ניתן להשכיר לטובת מגורים. העיר המבוקשת ביותר למגורים היא העיר תל אביב. עם מגוון דירות למכירה בתל אביב תוכלו גם אתם להיכנס לענף וליצור לעצמכם בסופו של דבר נתיב כלכלי בטוח ונחשק במיוחד, ביחס לנתיבי השקעה אחרים. מדוע? להלן ההסבר.

האם משתלם לקנות- דירה בתל אביב להשקעה

מדוע רכישה של דירה להשקעה בתל אביב היא עסקה משתלמת?

הדירות בישראל התייקרו בעשור האחרון בשיעור של 80%, ואילו בתל אביב מדובר במספרים אשר מכפילים את עצמם מדי שנה. מאחר והמחירים עלו,  לא מעט משקיעים החלו לחפש נתיבי השקעה אחרים. אולם, עם פרוץ משבר הקורונה ניתן לראות כיצד מחירי הדיור גם בעיר תל אביב ירדו, ולא מעט דירות הוצאו למכירה. אולם, מדובר במצב זמני בלבד וע"פ הערכות של מומחים בתחום הנדל"ן, המחירים יזנקו בחזרה. משום כך, הפוטנציאל של רכישת דירה דווקא עכשיו מהווה הזדמנות נהדרת בעבורכם כמשקיעים, לאור יציאה של עשרות דירות לשוק וכן ירידה מינורית במחיר. מדובר בדירות אשר עד עתה נמכרו במחירים גבוהים, אולם לאור המשבר החליטו משקיעים כמו גם חברות לשחרר את הדירות לשוק, במחיר מוזל יותר. התשואה אותה תקבלו מתחלקת לשניים: נכס מניב אשר מאפשר לכם לקבל הכנסה נוספת בדמות דמי שכירות, או רווח הון כתוצאה מעלייה בערך הדירה. מאחר וערך הדירות נמצאות בעלייה מתמדת, ניתן לבצע רכישה גם בשכונות פחות מבוקשות אשר עוברות תהליך של שדרוג כמו שכונת לוינסקי לדוגמא.

שוקלים להשקיע ברכישה? זה מה שעליכם לעשות

מאחר ומדובר בהחלטה כבדת משקל, חשוב לייצר לעצמכם מעטפת מקצועית אשר כוללת משרד תיווך מוביל וכן עורך דין מומחה לתחום המקרקעין. במידה ואתם רוכשים דירה להשקעה, עדיף שתעשו את הרכישה כאשר ברשותכם הון עצמי גבוה ככל האפשר, בעיקר בשל ההגבלות של הבנקים על קבלת משכנתא בעידן הנוכחי. באמצעות המעטפת המקצועית תוכלו לאתר נכס אטרקטיבי, ולמנף אותו למטרות הכלכליות שלכם וליציבות בחשבון הבנק.

נגישות
גלילה לראש העמוד