10 טיפולים אלטרנטיביים שחייבים לנסות

טיפולים אלטרנטיביים

לרוב כשאנחנו מרגישים לא טוב או חולים במשהו, אנו פונים אל הרופא לקבלת טיפול רפואי בשיטת המערבית הקלאסית. עם זאת, ישנם מצבים בחיים בהם אנו צריכים מזור נקודתי לבעיות כלשהן או פשוט טיפול שירגיע את הגוף והנפש, וכאן ניתן בהחלט לבחור בטיפול אלטרנטיבי כלשהי שיביא להקלה ורגיעה. חשוב לציין כי לא מדובר בטיפולים רפואיים ואין הבטחה לריפוי או להקלה, אבל בהחלט מדובר בדרכים שיכולות לסייע בהקלה על תסמינים שבהחלט שווה לנסות.

חדרי מלח

בטיפול בחדר המלח אנו יושבים בתוך חדר העשוי כולו מגבישי מלח אשר מתמוססים ונמצאים באוויר בטמפרטורה מסיומת. מעבר לאווירה המיוחדת והמרגיעה בחדרי המלח, השהייה באוויר יכולה גם לסייע בשחרור דרכי הנשימה ובהקלה על חסימת אוויר. ביקור חד פעמי או תקופתי בחדר מלח הוא מומלץ בהחלט למי שמחפש את הרגיעה האולטימטיבית.

דיקור סיני

בשיטה הזו מוחדרות מחטים זעירות לגוף ונוגעות בקצות העצבים, מה שעשוי להביא להקלה בכאבים ובתסמינים של מחלות ובעיות מסוימות, אל דאגה זה לא כואב.

שיאצו

טיפול אלטרנטיבי המתמקד בהקלה על כאבים דרך לחיצות בנקודות מפתח בידיים ובכפות הרגליים שעל פי תורת השיאצו, קשורות לאיברים מסוימים בגוף שלנו.

עיסוי באבנים חמות

סוג העיסוי המיוחד הזה מסייע לחמם את שרירי הגוף ובכך מעודד את זרימת הדם בכלי הדם בגוף, מה שבהחלט יכול לעזור כשמדובר בניקוי רעלים.

טיפולים אלטרנטיביים

רפלקסולוגיה

שיטת עיסוי מיוחדת המתמקדת אך ורק בכפות הרגליים ומאפשרת לשכך כאבים בנקודות מסוימות בגוף דרך לחיצה ועיסוי של נקודות תואמות בכפות הרגליים.

עיסוי רפואי

תחום רחב במיוחד המתמקד בעיסוי לסיוע והקלה על בעיות שונות בגוף שעיקרן הוא בעיות אורטופדיות. הרבה פעמים מדובר בסוג עיסוי מועדף על ספורטאים כמו כדורסלנים וכדורגלנים.

וואטסו

שיטה שפותחה במקור דרך השיאצו, רק שבניגוד אליה היא נעשית כולה במים. המטופל נמצא בידיים של המטפל שמעביר אותו מעין מסע של נדנודים ועיסויים ממש כמו התנודות של עובר ברחם אימו.

פלדנקרייז

מדובר בשיטה מאד ייחודית ומעניינת שפותחה על ידי משה פלדנקרייז, ד"ר לפיזיקה מישראל. מדובר בשיטה שמטרתה לפתח ולחזק את יכולות התנועה של האדם במאמץ מינימלי ומסייעת כך בשיפור התפקוד הגופני והנפשי. מתאימה גם למי שסובל מכאבים ומוגבלות בתנועה וגם לספורטאים המבקשים להתצטיין בתחומם.

שיטת אלכסנדר

שיטה מעניינת במיוחד לאימון פיזי ונפשי כאחד השמה דגש גם היא על שיפור היציבה והתנועה. ניתן לראות ספורטאים רבים הנעזרים בה למניעת כאבים, עייפות ואפילו צרידות.

רייקי

שיטת טיפול מבוססת מגע, בה המטפל מניח את ידיו מעל נקודות שונות בגוף המטופל ואנרגית הרייקי אמורה להביא לריפוי או להקלה על כאבים כלשהם.

 

זכרו, טיפול אלטרנטיבי לא בא במקום טיפול רפואי קונבנציונלי ואף אחד לא יכול להבטיח הקלה, אך בהחלט ניתן לנסות את השיטות הללו לאחר ייעוץ עם רופא המשפחה.

נגישות
גלילה לראש העמוד