יתרונות בהתקנת לוחות סולאריים על גג בית פרטי

לוחות סולריים

מרבית הבתים הנבנים בשנים האחרונות מאפשרים התקנת לוחות סולאריים על הגג. לוחות כאלה מהווים שיטה חדשה לייצור חשמל ומכילים יתרונות רבים עבור בלי בתים פרטיים. אבל מה זה לוחות סולאריים? ומה היתרונות שלהם? הנה כל המידע:

קווים לדמותם של לוחות סולאריים

לוחות סולאריים מאפשרים אגירת אנרגיה המופקת מקרינת השמש. מדובר באנרגיה מתחדשת שנחשבת ידידותית לסביבה וחסכונית. הפקת אנרגיה מהשמש תספק הפעלת מגוון מכשירים בבית כמו קבלת מים חמים למקלחת, הפעלת תאורה, חימום בריכה וכולי.

כיום יותר אנשים מרכיבים לוחות כאלה על גג ביתם בשל כדאיות כלכלית זאת באמצעות אגירת חשמל ומכירתו לחברת החשמל תוך חסכון בעלויות החשמל. אז מה היתרונות בהתקנת הלוחות? הנה 10 יתרונות בולטים:

השקעה משתלמת לטווח ארוך

מי שיתקין לוחות סולאריים על גג ביתו אומנם יבצע השקעה כספית גדולה (בשנים הראשונות), אך עם הזמן יחזיר את ההשקעה ויקצור רווחים על ידי מכירת החשמל שנאצר בלוחות ובכך יחזיר את ההשקעה ויתחיל להרוויח. בין היתר, עידוד של מדינת ישראל לייצור אנרגיה סולרית מאפשר מתן פטורים שונים מתשלומים שוטפים מה שמאפשר חסכון של יותר מ 25,000 שקלים בשנה.

תשואה מהירה באופן יחסי

מחירי לוחות סולאריים ירדו בכ-70% בשנים האחרונות לכן החזר ההשקעה על לוחות סולאריים נחשב מהיר ביחס להשקעות אחרות. מערכת פנלים ביתית ממוצעת תספק החזר השקעה תוך 7 שנים ממועד ההתקנה. אם תרצו תוכלו להשכיר את גג הבית שלכם ליותר מ20 שנה ובכך להנות מחשמל ירוק והכנסה פסיבית.

סיכון נמוך

השקעה בלוחות סולריים נחשבת השקעה בסיכון נמוך. בזמן שמי שמשקיע במניות יסתכן באם המניה תיפול, מי שיש לו פנלים סולריים על הגג אינו מסכן שום דבר ויכול להנות משקט נפשי בכול הנוגע לסיכונים או ירידת ערך.

חסכון בחשבון חשמל

בזמן שרבים משלמים חשבונות חשמל גבוהים, מי שמייצר אנרגיה מן השמש אינו מקבל חשבונות חשמל, כאשר כל המכשירים מחוברים לספק וממיר העושים שימוש בתאים פוטו וולטאיים הממירים אור לזרם ישיר. ייצור אנרגיה סולארית נחשב זול יחסית לשימוש בשיטות 'רגילות' כמו שימוש בפחם (שאת השימוש בו רוצים להפחית ממילא), נפט וגז טבעי בהן משתמשים לייצור חשמל.

ייצור חשמל ירוק

מי שרוצה לפעול בידידותית לסביבה, יוכל להנות מייצור חשמל מאנרגיית השמש שאינו מזהם או מזיק לסביבה. האנרגיה באמצעותה אפשר לחמם את הבית, לייבש מזון, להפעיל מכשירי חשמל, לבשל, לקרר את הבית וכו': אינה עושה שימוש  במקורות דלק מתכלים המזיקים ומזהמים את הסביבה. כך אפשר לחיות באופן מתחשב יותר.

העלאת ערך הנכס

כשאנחנו קונים דירה או בית פרטי, אנו חושבים על העתיד ומחשבים את ערך הנכס בעוד מספר שנים. נכס שמותקנים עליו פנלים סולריים נחשב מבוקש יותר משום שקונים מחפשים דרכים לחסוך בעלויות בעת רכישת בית חדש.

לא דרוש מאמץ או תפעול

מי שישקיע בפנלים סולריים לא יצטרך לעשות שום פעולה כדי לקבל תשואות. מערכת ביתית תניב תשואה דו ספרתית תוך כמה שנים ללא מאמץ.

מותאם אישית לפי גודל הבית

התאמת לוחות סולריים נעשית על פי הצרכים של המבנה. מחיר מערכת כזאת מתחיל מעלות של 30,000 ש"ח או לפי מחיר משתנה למטר מרובע.

תהליך התקנה קצר

התקנת לוחות סולריים נעשית בזמן קצר על ידי מומחים.

שורד לשנים רבות

מערכת מסוג זה שורדת לשנים רבות, לעיתים גם עד 30 שנה. מי שיבחר חברה מומחית שיש לה שנים של ניסיון בתחום, יוכל בכל עשור לתחזק את המערכת, כך שהיא תחזיק מעמד ולתפעל למשך שנים ארוכות.

נגישות
גלילה לראש העמוד