10 הפעלות מהנות לגיבוש המשפחה

מצד אחד המשפחה שלנו מורכבת מהאנשים שאנו מכירים טוב יותר מכולם, אך מצד שני הרבה פעמים כאשר יש זמן איכות מתקשים למצוא מה לעשות ועל כן תמיד נחמד שיש "בקופסה" כמה רעיונות להפעלות מגבשות, כאלו שמייצרות אינטראקציה, שוברות את הקרח, מחברות בין גדולים לקטנים, מייצרות חוויות ובאופן כללי הן פשוט מהנות. להלן 10 הפעלות שוות:

 

  1. שולחנות משחק– מכירים שיוצאים לצימר וברגע שמוצאים בו שולחן משחק כולם מתרכזים סביבו? אז פה אנו באים לומר שאין שום סיבה לחכות לנופש. אם רק יש מקום בבית (או בגינה), פשוט ביחנו אלו שולחנות משחק קיימים ותבחרו את הסוג המועדף עליכם!

 

  1. מרימים ארוחה – קחו ספרי מתכונים, עברו עליהם ביחד עם הילדים, תחלקו משימות, תעברו בסופר והתחילו לבשל. לבסוף תערכו יפה את השולחן, הזמינו חברים (או את סבא וסבתא) ותרימו ארוחה טעימה שמאחוריה זמן מהנה במיוחד.

 

  1. פשוט כדור – מדהים לגלות כמה משחקים מהנים ניתן לקיים באמצעות כדור אחד. בגדול עומדים במעגל, מגדירים חוקים ומתחילים לשחק. לא רוצים להרוס את הסלון? עברו לחצר.

 

  1. תשובות של אחרים – ערכו רשימת שאלות, התחלקו לזוגות (למשל אב ובן) ותחליטו שכל אחד מבני הזוג עונה תשובות עבור השותף שהוצמד לו. השיחה עצמה עומדת להיות מגבשת, מלמדת וכמובן שגם מאוד מצחיקה.

 

  1. חבילה עוברת – זוכרים את המשחק חבילה עוברת? זה הזמן לשבת במעגל ולהעביר חבילה שמראש מכילה שאלות מצחיקות, אישיות, שקשורות לסיטואציות מהבית (למשל מי שונא לסדר את הסלון) וכדומה.

 

  1. משחק הכיסאות – עוד כיוון למשחק נוסטלגי הנו משחק הכיסאות. משחק זה מאוד אהוב על הילדים הקטנים, אך אין שום סיבה שהוא לא יהיה מאוד מוצלח עבור כל המשפחה.

 

  1. משחקי קופסה – גם מבוגרים אוהבים משחקים ופה החוכמה היא למצוא משחק שמתאים גם לגדולים וגם לקטנים. אי לכך משחקי קופסה כגון מונופול, בינגו ודמקה מאוד מומלצים.

 

  1. טיול ליקוט – הרבה פעמים ניתן להכיר את אזור הטיול הטוב והמוכר מחדש, אם רק מוסיפים מטרה, ועל כן ניתן לצאת לשטח עם מגדיר צמחים ואף עם מדריך ליקוט מקצועי, וכך ללמוד הן אודות השמות והן אודות צמחי בר שנהדרים לבישול.

 

  1. אוהל בסלון – מבקשים ליצור אווירה של קמפינג מבלי לוותר על המזגן? העמידו אוהל בסלון, הכינו שיפודי מרשמלו במטבח, החשיכו את הבית, הכינו מראש פנסים וכמובן שגם סיפורים מפחידים. רוצים לחיות על הקצה? הישארו לישון באוהל.

 

  1. חדר בריחה – חדר בריחה מהווה הזדמנות לעבוד ביחד, לחשוב ביחד, להתרגש ביחד ולפעול ביחד, כאשר בו זמנית זוכים להתאמץ, ללמוד אודות יכולות של אחרים ובאופן כללי ליהנות כמשפחה.

יוצאים מהקופסה

שנסכם? לעיתים כל שצריך לעשות זה פשוט לקבל החלטה ששוברים את השגרה, שיוצאים מהקופסה ושמקדישים זמן איכות למשפחה. ברגע שמתכווננים הפתרונות כבר נמצאים.

נגישות
גלילה לראש העמוד