10 דברים שאתם חייבים לדעת על עמותת אחינועם, שנוסדה ע"י רפי, איל ומשה ממשפחת אדרעי

בשנת 2018 הוקמה בישראל עמותה מיוחדת שמטרתה לסייע לבני נוער בסיכון לקבל נקודת פתיחה שווה ולבנות לעצמם חיים בוגרים משמעותיים ומלאים. כמובן, ישנן עמותות רבות שהן ראויות לציון, אך נראה כי סיפור הרקע להקמת העמותה הספציפית הזו, לצד הפעילות המבורכת שרק הולכת ומתעצמת עם הזמן מיום הקמתה, הופכים אותה לסיפור בהחלט מיוחד ושונה בנוף הישראלי. אם אתם רוצים לקבל השראה אמיתית ולהבין מה החשיבות של נתינה מכל הלב, שווה בהחלט להכיר את הסיפור שלה, ואנו רוצים לספר לכם את עשרת הדברים שאתם פשוט חייבים לדעת לגביה.

מהילדות הקשה להצלחה עסקית

לצד רפי אדרעי מעמותת אחינועם, אחיו משה אדרעי וכמובן האח השלישי איל אדרעי, הם כאלה שמבינים בדיוק מהו קושי חברתי וכלכלי. הם גדלו במשפחה מעוטת יכולת ומגיל צעיר נאלצו לקחת חלק מהותי בפרנסת הבית. על אף הקשיים ובניגוד לרבים מחבריהם, הם צמחו והפכו לאנשי עסקים מצליחים. מכאן הם החליטו שזה הזמן להעניק לטובת אחרים וכך למעשה קמה עמותת אחינועם ב-2018.

פרויקט הליווי המקיף

פרויקט הדגל של העמותה מצליח לאתר בני נוער שנפלו בין הכיסאות ומעניק להם ליווי אישי מא' ועד ת'. סיוע בלימודים, מעטפת סוציאלית מלאה, עידוד למציאת תחומי עניין ואפילו ליווי למשפחות שלהם. מדובר למעשה על ואקום מאד גדול של אלפי ילדים שלא מקבלים סיוע וכעת זוכים לו בזכות פעילות העמותה.

תוכנית המלגות

מעבר לתוכנית הליווי מעניקה העמותה מלגות בשווי מאות אלפי שקלים מדי שנה. הכסף הולך כמובן למטרות חשובות ומסייע לבני נוער להצליח בלימודים, להתנסות בתחומי עניין חדשים ולקבל הרבה פעמים עזרה כה חיונית ששולפת אותם ממצבי סיכון ומאפשרת להם נקודת פתיחה טובה בחיים.

תכנית הליווי לצעירי העדה האתיופית

בשנים האחרונות הוקם פרויקט מעניין של הכנה צבאית לבני ובנות העדה האתיופית מגיל 16 ומעלה. ההכנה היא פיזית ומנטלית ושמה דגש על פיתוח יכולות מנהיגות ובניית חוסן מנטלי אצל הצעירים.

פיתוח הפריפריה

בתור תושבי צפת בעבר, החליטו רפי אדרעי ואחיו לקחת את העיר כפרויקט פיתוח ניסיוני והם משקיעים מאמצים וכספים רבים בעבודה חברתית מאומצת וגם שיפוץ מבנים קהילתיים בשיתוף מלא עם העירייה וגורמי הרווחה בעיר.

תומכים גם בסטודנטים

כחלק מהפעילות מגייסת העמותה סטודנטים המלווים ותומכים בבני הנוער בהתנדבות ותמורת מלגות. החיבורים הללו יוצרים לא אחת קשרים מעניינים וחזקים שממשיכים גם הלאה לרוב.

10 דברים שאתם חייבים לדעת על עמותת אחינועם, שנוסדה ע"י רפי, איל ומשה ממשפחת אדרעי

ההתגייסות בתקופת משבר הקורונה

בתקופת משבר הקורונה זיהו האחים בהקדם את הקושי של בני נוער רבים שאין להם מחשב נייד ולא יכלו לקחת חלק בלמידה מרחוק ותרמו יותר מ-10,000 מחשבים ניידים חדשים למשפחות שנזקקו להם.

מיפוי צרכים מדויק

מה שבולט בפעילות העמותה הוא הניהול של האחים שמביאים את הידע העסקי שלהם. מתוך כך הם יודעים למפות בדיוק את הצרכים ולחלק את המשאבים בצורה אידיאלית לסיוע מקסימלי לבני נוער בכל רחבי הארץ.

כל המידע שאתם צריכים באתר האינטרנט

לעמותה יש אתר אינטרנט נוח ונגיש במיוחד. אפשר להיכנס אליו ולהיחשף אל עבודת הקודש ולקבל מידע נוסף בכל נושא.

גם אתם יכולים לקחת חלק בעשייה

אם אתם מחפשים דרך לתת מעצמכם למען אחרים, תוכלו בהחלט לעשות זאת דרך העמותה. באתר תוכלו למצוא את הפרטים ליצירת קשר והשארת פרטים ותוכלו לקחת חלק בפעילות המבורכת. במציאות הלא פשוטה בימינו אין ספק כי מדובר על דרך נפלאה להפוך את חלקת האלוהים שלנו לטובה יותר.

נגישות
גלילה לראש העמוד